Poznaj możliwości
Ślubne inspiracje

Wesele w plenerze, czyli gdzie?


Ślub w plenerze już z samej swej nazwy sugeruje, że miejsce jest kwestią kluczową. Większość z Was zapewne chciałoby, żeby miejsce było bajecznie piękne i komponowało się idealnie z klimatem tego najważniejszego dnia w życiu. Zobaczcie więc, jakie są możliwości!

Otoczenie obiektu

wesele w plenerze gdzie

Największą popularnością wśród plenerowych rozwiązań cieszą się ogrody lub parki obiektów weselnych. Nic dziwnego, bowiem, jeśli chodzi o plener jest to opcja najprostsza do przygotowania. Często można skorzystać z zaplecza, jakim dysponuje obiekt zamiast wynajmować od firm zewnętrznych. Ponadto tego typu miejsca nie wymagają stawiania wszystkiego od „a” do „z”. Rozwiązanie o tyle wygodne, że do dyspozycji mamy zarówno plener, jak i pełną infrastrukturę.

Poznaj miejsce, w którym ja się zakochałam!

Wesele na statku

wesela plener

Dla miłośników wodnego klimatu wartym rozważenia pomysłem może być wesele na statku czy jachcie. Pobranie się na środku morza lub jeziora to z pewnością wyjście na przekór tradycyjnym rozwiązaniom. Jeśli chodzi o organizację nie będzie problemu z podaniem posiłków i napojów, jak również muzyką. Można również połączyć zabawę na statku z atrakcjami na lądzie, do których przypłyniecie. Upewnijcie się tylko czy nikt z gości nie ma choroby morskiej ?

Na plaży

wesela w plenerze

Należy chyba do najpiękniejszych ślubnych scenerii i śni się pewnie niejednej pannie młodej. Szum fal i morski powiew wiatru to aura, która z pewnością podkreśla urok tej wyjątkowej chwili. Wymaga oczywiście bardziej zaawansowanych przygotowań, zabezpieczeń, ustaleń i formalności, ale końcowy efekt niewątpliwie jest warty takiego zachodu.

Zabytkowe klimaty

wesela w zabytkowym miejscu

Historyczny klimat z kolei to coś, w czym odnajdą się wielbiciele zabytkowych zakątków. Zamki, pałace czy nawet ich ruiny przy odpowiednim przygotowaniu świetnie sprawdzą się jako weselny entourage. Możecie nawet pójść krok dalej i całe wesele zorganizować w historycznym stylu. Zaproponujcie gościom stroje z minionej epoki, przygotujcie taki wystrój, a wszyscy poczują się, jakby przenieśli się w czasie.

W górach

ślub w górach

Ci, dla których w górach jest wszystko, co kochają zwłaszcza ślub powinni rozważyć w otoczeniu górskiego krajobrazu. Miejsc do wyboru jest bez liku, a jeśli jeszcze pod uwagę weźmiecie zagraniczne kurorty, będzie z czego wybierać. Możecie też zdecydować się na sam ślub na przykład na szczycie góry. Będzie być może bardziej kameralny, ale dla pasjonatów zdobywania szczytów myślę, że jest to wymarzony plener.

We własnym ogrodzie

wesele w ogrodzie

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Można i tak. O ile dysponujecie w ogrodzie przestrzenią, która umożliwia organizację weselnego przyjęcia, możecie zdecydować się na wesele u siebie. Atutem jest na pewno znajomość terenu oraz możliwość zorganizowania tego, co nam się wymarzy bez negocjacji z właścicielami terenu. Zaoszczędzicie również na wynajmie sali, ale pod uwagę należy wziąć koszty przystosowania i eksploatacji waszego ogrodu.

Wesele w plenerze, a może w przestworzach?

wesele w przestworzach

Nie tyle jest to opcja na wesele (choć platformę umieszczoną w powietrzu da się również zorganizować), co na ślub, który może odbyć się w powietrzu podczas skoku ze spadochronem. Para młoda może powiedzieć sobie „tak” szybując kilka metrów nad ziemią. Trzeba przyznać, że warunki w sam raz na wyznanie sobie miłości.

Które z miejsc wydaje się wam najlepsze, a o jakim plenerze sami marzycie? Podzielcie się w komentarzu!


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!