Poznaj możliwości
Blog bar

Unikalne i nietypowe miejsce na wesele w plenerze


Każdy, kto szuka nietypowego i oryginalnego miejsca na organizację wesela w plenerze powinien zacząć poszukiwania od wizyty w Pałacu Bagatela. Nie tylko po to, żeby sprawdzić je jako potencjalne miejsce swojego wesela. Przede wszystkim, żeby mieć konkretny punkt odniesienia – zobaczyć, jak powinno wyglądać, co zawierać i czego powinniście oczekiwać od miejsca swojego ślubu i wesela w plenerze.

Zweryfikować Pałac Bagatela pod kątem swoich oczekiwań powinniście wtedy, kiedy organizację plenerowego wesela traktujecie jak organizację wydarzenia o wyjątkowym znaczeniu.

Najważniejsze informacje o Pałacu Bagatela:

 • Jeśli interesuje Was wyjątkowe i nietypowe miejsce wesela plenerowego, oddane dla Was na wyłączność, przyjedźcie osobiście poznać jego możliwości!
 • Jeżeli szukacie tzw. „miejsca z duszą” o zachwycającym klimacie, koniecznie przyjedźcie osobiście go poczuć!
 • Jeżeli szukacie miejsca, które zagwarantuje Wam kompleksowe wsparcie w organizacji wesela i zapewni o wysokiej jakości to sprawdźcie czy takie standardy może Wam zapewnić wyspecjalizowany Zespół Pałacu Bagatela!
 • Jeżeli chcecie, żeby Wasze wesele było inne niż wszystkie, przyjedźcie poznać plener Pałacu Bagatela!

Jak zaczęła się tutaj moja historia…

Moje pierwsze spotkanie z Bagatelą było krótkie, ale wystarczające, aby zakochać się w niej od pierwszego wejrzenia. Na tyle zachwycające, aby uznać za idealne miejsce na swój ślub pośród natury. To, co mnie urzekło wówczas to bezkres przyrody, olbrzymich drzew i pięknego parku. Połączenie tego, co dzikie w naturze z doskonałością troski o każdy kosmyk trawy zrobiło na mnie wrażenie, które jest ze mną do dziś.

Dobrych kilka lat później nasze drogi z Bagatelą połączyły się zawodowo i dziś zajmuję się tutaj organizacją ślubów i wesel w plenerze. Dzięki cennemu doświadczeniu znam je od podszewki, wiem, czego wymagają i wiem, że w Bagateli to wszystko jest. Wiem, że jest gwarancją bezpieczeństwa i absolutnego komfortu Młodych Par. Zawsze, kiedy spotykam Parę Młodą, szukającą czegoś takiego, wiem, że przed nami wielka przygoda w kierunku spełnienia ich osobistych marzeń.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że pisanie o Bagateli jest trochę jak pisanie o miłości. Trzeba ją osobiście zobaczyć i poczuć (lub nie). Dlatego potraktujcie ten tekst jako zalążek tego, czego możecie doświadczyć osobiście.

Miejsce dla wybranych

Bagatela jest miejscem przede wszystkim dla tych z Was, którzy są wrażliwi na piękno i takiego szukają jako przestrzeni swojego wesela. Jest dla osób, szukających własnej przestrzeni, w której mogą i chcą zrealizować swoje najskrytsze pragnienia. A Bagatela daje taką możliwość, ponieważ jest tylko do Waszej dyspozycji, w której możecie stworzyć swój własny, weselny świat.

Lubię historię pewnej Pary, która po kameralnym weselu została sama w Pałacu bez żadnych gości i cały obiekt z terenem (m.in. na romantyczny wieczorny spacer) mieli tylko i wyłącznie dla siebie.

Decyzja o wyborze Bagateli najczęściej zapada od razu, bo albo się ten klimat czuje albo się go nie potrzebuje. To jak kupno domu, czy mieszkania. Szukacie, szukacie i znajdujecie się w jednym, które wiecie, że jest dla Was. A zawsze wtedy, gdy ktoś czuje, że Bagatela jest „ich” łączy się z nią na zawsze.

Nietypowe i wyjątkowe miejsce na ślub

Gdybym chciała zebrać całą wiedzę na temat ślubów w plenerze opisaną na blogu, to najkrócej o Bagateli mogłabym napisać, że wszystko tu jest:

 • Wyodrębniona przestrzeni zielonego pleneru,
 • Odosobniona cisza i spokój (bez żadnego szumu samochodów z ulicy, samolotów, czy obecności innych osób).
 • Alternatywne miejsce wewnątrz Pałacu w razie braku odpowiedniej pogody,
 • Piękne kadry zdjęciowe i filmowe
 • Otoczenie dające klimat, które pozostaje na zawsze we wspomnieniach.

Miejsce kompleksowo przystosowane do organizacji ślubu i wesela w plenerze

Kto wie, jak trudna i ważna zarazem jest logistyka i odpowiednie techniczne przygotowanie do wesela plenerowego, ten w Bagateli znajduje swoją ziemię obiecaną.

Pół żartem, pół serio namiot weselny nie jest murowany tylko dlatego, że ma być namiotem weselnym. Wszystko jednak, co wymaga odpowiednich zabezpieczeń jest w standardzie ponadprzeciętnym. Jeśli czytaliście o tym, jak należy zaaranżować przestrzeń wesela w plenerze (jeśli nie, przeczytajcie tutaj) to Bagatela spełnia wszystkie kryteria tej jakości:

 • Wszystko w jednym miejscu,
 • Blisko do stref zewnętrznych i miejsca ślubu,
 • Dobrze oznakowane i oświetlone.

W tej chwili nawet ścieżki są utwardzone specjalnym rodzajem piasku, aby była możliwość swobodnego chodzenia w obcasach.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty wymagań dotyczące wesel w plenerze, szybko okazuje się, że Bagatela nie tylko je spełnia, ale również wyznacza ich standardy.

I są one imponujące.

Miejsce tylko dla Was

Nawet najbardziej doskonała organizacja nie zapewni Wam tego, że dzień wesele nie będzie stresujący. Tak po prostu, z natury mamy. Jest jednak różnica, w jakich warunkach ten stres będzie przebiegał i co może się na niego składać.
Dlatego dzień ślubu w Bagateli zaczyna się w apartamencie z widokiem na przestrzeń zielonej przyrody, możecie zaprosić tam wszystkich stylistów i osoby, które chcecie, żeby były z Wami. Jesteście jak u siebie, a dzięki temu czujecie się lepiej. Nie stresuje Was dojazd do miejsca ślubu, bo już w nim jesteście. Nie stresują Was sąsiedzi przychodzący z życzeniami, bo ich tu nie ma. Jesteście Wy, a Bagatela staje się Waszym prawdziwym domem.

Miejsce z wyjątkowym plenerem

Plener Pałacu Bagatela daje tak dużo możliwości, jak dużo jesteście w stanie ich odkryć i wykorzystać. Trudno, żebym w tym miejscu opisała wszystkie walory, jeśli ich nie potrzebujecie lub pominęła te, które sami stworzycie. To, co o nim wiem na pewno to, że zachwyca 99% osób, które przekraczają próg bramy.

Więc to, co musicie o nim wiedzieć to, że warto tu przyjechać i samemu go odkryć.

Miejsce na poprawiny w plenerze

Jak wiecie, uważam, że poprawiny mają sens tylko, jeśli macie na nie inny pomysł (tutaj przeczytacie więcej na ten temat). W Pałacu Bagatela również znajdziecie ku temu sposobność. Bogate zaplecze rekreacyjno – sportowe i mnóstwo zielonego miejsca na hamaki, leżaki, poduszki i koce to tylko początek możliwości. I kiedy myślę o takich poprawinach, a potem je widzę jestem pewna, że warto je robić!

Miejsce z supportem weselnym i obsługą na najwyższym poziomie

Na potrzeby tej części wybaczcie mi brak skromności, ale kiedy chodzi o gwarancję najwyższej jakości organizowanych pdla Was wesel dobre wychowanie potraktuję drugorzędnie.

O walorach tego miejsca można długo pisać, natomiast im dłużej organizuję tu wesela tym bardziej widzę, że międzynarodowa jakość ich obsługi na każdym etapie jest drugim fundamentem usługi weselnej oferowanej w Bagateli. I również widzę, że ciągle jeszcze jest odosobnionym przykładem w tej kwestii.

Tych kilka lat bogatych w doświadczenia pozwoliło mi opracować autorski system organizacji wesel, który sprawia, że bezpiecznie docieramy do dnia wesela. Kompromisy w tym względzie uznaję wyłącznie wtedy, kiedy Wy się na nie zgadzacie. Miejsce na spontaniczne pomysły pozostaje wyłącznie w sytuacjach wcześniej nieprzewidywalnych.

Co jeszcze powinniście wiedzieć?

 • Park i Pałac Bagatela jest prywatnym miejscem wynajmowanym na wyłączność na czas organizacji wesel.
 • Do Waszej dyspozycji jest Pałac lub Namiot Weselny i miejsca noclegowe dla najbliższych osób.
 • Usługi realizowane przez firmy organizujące Wasze wesele wymagają weryfikacji określonych przez nas standardów.

A jeśli chcecie poczytać jeszcze więcej o organizacji wesel w plenerze Pałacu Bagatela to zapraszam tutaj.


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!