Poznaj możliwości
Blog

Poprawiny wesela w plenerze – tak czy nie?


Polskie wesele ma w tradycji huczne świętowanie nie tylko do białego rana, ale również następnego dnia. W niektórych regionach Polski wesele może trwać nawet kilka dni..
Od pewnego czasu natomiast coraz częściej spotykam się z opiniami Par Młodych, które są przeciwne organizacji imprezy dzień po weselu. I nie dziwi mnie ten pogląd zważywszy na charakter większości poprawin.

Jak poprawiny wyglądają najczęściej i dlaczego stały się nielubiane?

Odpowiedź jest prosta, często wyglądają jak kiepska kopia imprezy weselnej, na który nie ma pomysłu:

  • jemy i pijemy to samo, z tego co zostało,
  • słuchamy tego samego lub mniej skocznych kawałków, bo na zabawę mało kto ma chęci i siły,
  • nie ma atrakcji, które były dostępne dzień wcześniej,
  • nie ma części gości z dnia poprzedniego, a czasem spotykamy się z innym składem.

Dlaczego organizujemy poprawiny?

Z powodami spotykam się kilkoma. Pierwszy dotyczy gości przyjezdnych, często zagranicznych, ale również najbliższej rodziny, która drugiego dnia bez względu na poprawiny i tak spotyka się z parą młodą. Wiele razy poprawiny są organizowane ze względu na tradycję i chęć organizacji takowych przez rodzinę.
Bywa jednak i tak, że para młoda upatruje w tym dniu okazję do spędzania czasu z gośćmi w luźnej atmosferze. No cóż, wesele to często jednak ważny obowiązek, a poprawiny dają niektórym okazję do nadrobienia i skorzystania z innej formuły.

poprawiny wesela w plenerze

Co wziąć pod uwagę podejmując decyzję o organizacji poprawin?

  • Odpowiedź na pytanie: po co je organizować i jaki macie na nie pomysł?
    Weźcie pod uwagę swoje preferencje, skład Waszych Gości i opinię najbliższych
  • Koszty – poprawiny są dodatkowym elementem budżetu weselnego i warto w nie zainwestować, tylko jeśli będą ciekawym elementem wydarzenia, jakim jest Wasze wesele

Kiedy powinno się myśleć o poprawinach?

Uczestniczyłam w kilku poprawinach, które były równie atrakcyjne, jak samo wesele, a niektóre nawet ciekawsze. Niewątpliwą szansą bowiem dla poprawin jest plener. Plenerowe poprawiny to możliwość organizacji wielu ciekawych pomysłów, które do dnia weselnego mogą nie pasować. Na przykład posiłki w wersji grillowej, rozgrywki sportowe: bule, atrakcji dla dzieci, a przede wszystkim stref chillout, które podczas poprawin nabierają prawdziwego znaczenia… 😉

Wpisując w plan weselny inne elementy niż te weselne lub szykując dla gości niespodzianki z pewnością sprawicie, że wiele osób chętnie weźmie w nich udział i będzie korzystać z przygotowanych przez was atrakcji.

Najważniejsze jednak jest Wasze podejście! Jeśli to dla Was wyjątkowe wydarzenie i zorganizujecie je z pomysłem to będą strzałem w dziesiątkę! Nudny dzień po weselu organizują Ci, którzy w ogóle o tym nie myślą. Paradoksalnie więc, jeśli w ogóle zastanawiacie się nad ich organizacją to może znaczyć, że Wasze poprawiny mają szansę być udanymi.


Strefa chillout na weselu, gdzie się relaksować?


Powrót do przeszłości, czyli polaroid na wesele!


Ile kosztuje wesele w plenerze? (video)
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Organizuje wesela na terenie własnego obiektu w zabytkowym parku krajobrazowym. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!