Poznaj możliwości
Blog

Poprawiny wesela w plenerze – tak czy nie?


Polskie wesele ma w tradycji huczne świętowanie nie tylko do białego rana, ale również następnego dnia. W niektórych regionach Polski wesele może trwać nawet kilka dni..
Od pewnego czasu natomiast coraz częściej spotykam się z opiniami Par Młodych, które są przeciwne organizacji imprezy dzień po weselu. I nie dziwi mnie ten pogląd zważywszy na charakter większości poprawin.

Jak poprawiny wyglądają najczęściej i dlaczego stały się nielubiane?

Odpowiedź jest prosta, często wyglądają jak kiepska kopia imprezy weselnej, na który nie ma pomysłu:

  • jemy i pijemy to samo, z tego co zostało,
  • słuchamy tego samego lub mniej skocznych kawałków, bo na zabawę mało kto ma chęci i siły,
  • nie ma atrakcji, które były dostępne dzień wcześniej,
  • nie ma części gości z dnia poprzedniego, a czasem spotykamy się z innym składem.

Dlaczego organizujemy poprawiny?

Z powodami spotykam się kilkoma. Pierwszy dotyczy gości przyjezdnych, często zagranicznych, ale również najbliższej rodziny, która drugiego dnia bez względu na poprawiny i tak spotyka się z parą młodą. Wiele razy poprawiny są organizowane ze względu na tradycję i chęć organizacji takowych przez rodzinę.
Bywa jednak i tak, że para młoda upatruje w tym dniu okazję do spędzania czasu z gośćmi w luźnej atmosferze. No cóż, wesele to często jednak ważny obowiązek, a poprawiny dają niektórym okazję do nadrobienia i skorzystania z innej formuły.

poprawiny wesela w plenerze

Co wziąć pod uwagę podejmując decyzję o organizacji poprawin?

  • Odpowiedź na pytanie: po co je organizować i jaki macie na nie pomysł?
    Weźcie pod uwagę swoje preferencje, skład Waszych Gości i opinię najbliższych
  • Koszty – poprawiny są dodatkowym elementem budżetu weselnego i warto w nie zainwestować, tylko jeśli będą ciekawym elementem wydarzenia, jakim jest Wasze wesele

Kiedy powinno się myśleć o poprawinach?

Uczestniczyłam w kilku poprawinach, które były równie atrakcyjne, jak samo wesele, a niektóre nawet ciekawsze. Niewątpliwą szansą bowiem dla poprawin jest plener. Plenerowe poprawiny to możliwość organizacji wielu ciekawych pomysłów, które do dnia weselnego mogą nie pasować. Na przykład posiłki w wersji grillowej, rozgrywki sportowe: bule, atrakcji dla dzieci, a przede wszystkim stref chillout, które podczas poprawin nabierają prawdziwego znaczenia… ?

Wpisując w plan weselny inne elementy niż te weselne lub szykując dla gości niespodzianki z pewnością sprawicie, że wiele osób chętnie weźmie w nich udział i będzie korzystać z przygotowanych przez was atrakcji.

Najważniejsze jednak jest Wasze podejście! Jeśli to dla Was wyjątkowe wydarzenie i zorganizujecie je z pomysłem to będą strzałem w dziesiątkę! Nudny dzień po weselu organizują Ci, którzy w ogóle o tym nie myślą. Paradoksalnie więc, jeśli w ogóle zastanawiacie się nad ich organizacją to może znaczyć, że Wasze poprawiny mają szansę być udanymi.


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!