Poznaj możliwości
Porady

Upalna pogoda a wesele plenerowe – jak sobie z nią radzić?


O tym, że przygotowanie na warunki pogodowe ma kluczowe znaczenie dla wesela w plenerze, wiecie.

O tym, że komfort wesela zakłócić może nie tylko deszcz mówiłam w jednym z najnowszych filmów (tutaj go znajdziecie).

Deszcz przerobiliśmy już wzdłuż i wszerz i nie sądzę, aby jakakolwiek Para Młoda czytająca Ślub w plenerze była nim zaskoczona 🙂
W razie czego zaległości nadrobicie tutaj:

Jak radzić sobie z pogodą?

Tym razem skupimy się na gorącym słońcu i wysokich temperaturach. Mogą być nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne i kilka planów zepsuć. Poniżej kilka wskazówek, które mogą Wam pomóc i kilka o których absolutnie nie możecie zapomnieć.

Namiot

Temperatura w namiocie w sezonie zwykle jest wyższa niż na zewnątrz, ponieważ kiedy słońce się na nim opiera, nagrzewa się on wewnątrz. Klimatyzatory niestety nie zawsze będą w stanie sobie poradzić z wysokimi temperaturami, ale możecie zadbać o ich maksymalną wydajność:

  • Jeśli namiot jest postawiony wcześniej lub stoi cały czas, dopilnujcie, aby był otwarty i powietrze swobodnie krążyło zanim klimatyzacja zostanie włączona
  • Kiedy namiot będzie zamknięty, zadbajcie o możliwie dużą szczelność namiotu – dzięki temu klimatyzacja da lepszy efekt
  • W trakcie wesela dbajcie o to, żeby przejścia były zamykane – możecie też umieścić kartkę z taką prośbą do Gości
  • Zadbajcie o to, żeby klimatyzacja była włączona już od rana, a nawet dzień wcześniej – dzięki temu wnętrze namiotu cały czas będzie miało niższą temperaturę.
  • Absolutnie nie próbujcie korzystać z namiotu bez klimatyzacji! Możecie być pewni, że przy wysokich temperaturach nie będzie w nim nikogo.
  • Jeśli namiot projektujecie według własnego pomysłu  zwróćcie uwagę na elementy, które go tworzą – dach transparentny, czyli przeźroczysty daje piękny efekt wizualny, ale z temperaturą nie ma szans – nagrzewa się dużo bardziej i wewnątrz będzie wyższa

Woda

Woda w dniu wesela niech Was nie odstępuje na krok. Możecie o niej nie pamiętać, ale zaufajcie, że jest niezbędna. Pijcie ją Wy i zadbajcie, aby podczas ślubu i wesela była dostępna dla wszystkich Gości.

upalna pogoda na wesele

Cień

Aranżując przestrzeń w plenerze wykorzystajcie wszystkie drzewa, które dają cień i wokół nich ustawcie strefy zewnętrzne. Jeśli drzew nie ma lub ilość cienia, który dają jest niewielka, ustawcie dodatkowe wiaty, pergole osłonięte materiałem lub innego rodzaju zewnętrzne rozwiązania dające cień.

Letnie gadżety w ramach prezentu

Ochronę przed słońcem zapewnić mogą również specjalne parasole, które w jednym stylu możecie przygotować dla gości. Dobrym pomysłem mogą być również jednakowe okulary przeciwsłoneczne albo nakrycia głowy, które świetnie będą wyglądały na zdjęciach. Możecie też pomyśleć o wachlarzach, wiatraczkach lub sprayach odświeżających, które przyniosą ulgę Waszym gościom.

jak radzić sobie z upałem podczas wesela

Pogoda na wesele a ubrania

Być może Wy nie macie już zbyt dużego pola manewru, jeśli chodzi o dostosowanie stroju do temperatury wyższej niż przewidywaliście. Jeśli jednak macie to wybierzcie tkaniny, które będą przewiewne i lekkie. Gościom natomiast możecie zwrócić uwagę, aby mieli na uwadze temperaturę i sami również w miarę możliwości zadbali o swój komfort.

Konsultacja dodatkowych rozwiązań z usługodawcami

Trudniej w wysokich temperaturach jest nie tylko Wam i Gościom. Są to również trudniejsze warunki pracy dla osób zaangażowanych w obsługę wesela. Jedzenie, rośliny czy innego rodzaju sprzętu muszą być odpowiednio zabezpieczone, dlatego pamiętajcie, aby omówić odpowiednie rozwiązania z osobami odpowiedzialnymi za konkretne obszary.


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!