Poznaj możliwości
Blog bar

Wesele na zewnątrz a warunki pogodowe.


Wielokrotnie słyszę od par młodych wątpliwości względem wesela w plenerze w postaci „a co, jeśli nie będzie pogody?”, „Co, jeśli będzie padał deszcz, wiał wiatr i będzie zimno?”

Pogoda nie musi zepsuć wesela!

I odpowiedź jest krótka – jeśli plener ograniczycie do słońca i warunków idealnych to rzeczywiście, jeśli będzie padał deszcz, plener będzie porażką. Jednak nie z powodu panujących warunków, ale dlatego, że wy zrobicie z nich dramat. To, czy Wasze wesele będzie udane zależy w dużej mierze od Was i waszego podejścia. Nie warto robić dramatu z czegoś, na co nie macie wpływu, bo przecież nikt nie wpłynie nagle na pogodę i nie sprawi, że będzie dokładnie taka jak sobie wymarzyliście. Każdą niesprzyjającą okoliczność można przekuć w pozytyw.Sami zobaczcie jak można pozytywnie podejść do przeciwności w postaci deszczu:

Każde wesele jest obarczone ryzykiem tego, że coś może się nie udać. Lista może być naprawdę długa i nie jestem pewna, czy tylko z powodu pogody plener wiąże się z ryzykiem większym niż wesele tradycyjne. Kluczowe jest Wasze podejście, przygotowanie na różne warianty i świadomość, że wybraliście plener decydując się na coś wyjątkowego. Ukierunkowanie swojego myślenia właśnie w taki sposób pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu i cieszyć się dniem, który przecież dla Was obojga, powinien być najważniejszym dniem w Waszym życiu. Czy warto więc dać sobie go zepsuć przez takie błahe rzeczy jak pogoda? Nie sądzę.

Nie ma nic dziwnego w tym, że organizując wesele w plenerze zakładacie różne wersje pogody. Jest to nawet całkiem normalne – chcąc natury po prostu trzeba liczyć się z jej prawami i zamiast grymasić na deszcz, skorzystać z jego uroku. Goście z białymi parasolkami, Wy uśmiechnięci w deszczu to mogą być naprawdę wspaniałe chwile.

wesele na zewnątrz

Dobra organizacja to oczywiście podstawa pleneru i pewnych aspektów po prostu nie możecie zlekceważyć, aby uniknąć istotnych wpadek. Jednak nawet najlepsza organizacja nie zapewni wam spokoju ducha, jeśli podczas przyjęcia sami uznacie, że cokolwiek jest problemem. Grunt to dobrze zapobiec temu, co możecie przewidzieć i podejść na luzie do tego, co się wydarzy.

Jeśli potrzebujecie w tym zakresie wsparcia, skorzystajcie z usług doświadczonego konsultanta ślubnego.
(Przeczytaj na co zwracać uwagę podczas kontaktu z konsultantem ślubnym)

 


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!