Poznaj możliwości
Porady

Ślub na plaży, co warto wiedzieć o ślubach nad morzem?


Wiele Par Młodych pragnie, aby ich ślub był oryginalny i wyjątkowy. Często doskonałą realizacją tej wizji wydaje się być ślub w nadmorskim plenerze. I rzeczywiście obrazy takich realizacji są piękne, a złożenie przysięgi przy szumie fal ma swój klimat. Ślub na plaży to świetne przeżycie, zanim jednak podejmiecie taką decyzję warto wiedzieć o kilku ważnych elementach, które mogą wpłynąć na przebieg ceremonii. Wybór hotelu, bądź spa nie zawsze musi wiązać się z dużą odległością od miejsca ceremonii, można to połączyć!

Ślub na plaży, to ślub w miejscu publicznym

ślub na plaży

Przeczytaj, jak poradzić sobie z zakłóceniami podczas ceremonii ślubnej!

W większości przypadków duże kurorty, a nawet mniejsze miasta nadbałtyckie nie posiadają plaż prywatnych, co sprawia, że organizacja nadmorskiego ślubu i wesela na plaży,wymaga otrzymania zgody odpowiedniego urzędu miasta. No i zgodą urzędu stanu cywilnego. Przede wszystkim jednak wiąże się z przebiegiem ślubu w otoczeniu innych osób będących w tym czasie na plaży.

Sezon ślubów plenerowych jest również sezonem najpopularniejszym dla turystów na plaży, w związku z czym ich obecność jest nieunikniona. Warto się więc zastanowić, czy połączenie odpoczywających plażowiczów, w strojach adekwatnych do plaży, z powagą ceremonii ślubnej Wam odpowiada.
Weźcie również pod uwagę zainteresowanie Wami przez obce osoby, możliwość robienia Wam zdjęć, czy nawet podejście do miejsca ślubu i uczestnictwa w nim.

Jeśli nie będziecie mogli odgrodzić się od innych osób może zdarzyć się, że dołączą oni do życzeń lub toastu. Weźcie też pod uwagę, że komfort tego momentu ważny jest zarówno dla Was, jak i Waszych Gości, tego elementu nigdy nie można lekceważyć.

Pogoda

W każdym miejscu z pogodą może być różnie, wiatr na plaży jest elementem, który koniecznie trzeba przewidzieć, jeśli nie ma zakłócić przebiegu ceremonii. Ślub na plaży, w szczególności bez planu awaryjnego nie wchodzi w grę. Wiatr może zniszczyć wszystko, co nie będzie przed nim zabezpieczone: od fryzury, przez dokumenty urzędnika, aż po zadaszenie.

Na wypadek deszczu dobrze będzie też pomyśleć o parasolach dla swoich Gości oraz solidnym namiocie, pod którym będziecie mogli się schronić.

Zaplecze techniczne i sanitarne jest istotne ślubie na plaży

Przy wyborze każdego miejsca wesela należy pamiętać o niezbędnym zapleczu, natomiast na plaży warunki bywają trudniejsze. Poniżej wykaz kilku punktów, o których trzeba pamiętać:

  • parking – zwróćcie uwagę na odległość od miejsca ceremonii, jego dostępność i ewentualne ograniczeniach, o których gości dobrze będzie poinformować,
  • toalety – jeśli są one dostępne na plaży poinformujcie o ich miejscu. Zwróćcie też uwagę na odległość i możliwość ewentualnych kolejek, jeśli będą ogólnodostępne dla wszystkich plażowiczów,
  • dostęp do prądu –  niezbędny będzie mikrofon i głośnik do waszych przemówień i muzyki, jeśli ją przewidujecie; najłatwiej będzie wyposażyć się w bezprzewodowy sprzęt. Jeśli prąd byłby wam jednak potrzebny, zwróćcie uwagę na możliwości podłączenia się (ważne jednak, aby źródło prądu było bezpieczne i osłonięte),
  • podłoże – jeśli będziecie bliżej morza niż wejścia na plażę miejcie na uwadze, że chodzenie w butach po plaży jest kłopotliwe, a na boso raczej nikt nie przyjdzie na ślub. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc przygotowanie twardego podłoża, po którym każdy swobodnie dotrze do miejsca ceremonii,
  • nawigacja – pamiętajcie, aby dokładnie określić miejsce ceremonii ślubnej, ponieważ w zależności od usytuowania, może ono wymagać konkretnych wskazówek tak, aby bez problemu dotrzeć  i nie szukać Was po całej plaży,

Ślub nad morzem i miejsca do tego przystosowane

Problemów opisanych powyżej możecie uniknąć wybierając na ślub na plaży obiekt, który dysponuje na przykład tarasem lub ogrodem z widokiem na morze, gdzie komfortowo przygotujesz się do ceremonii ślubnej.

Tego typu miejsca są czasami usytuowane blisko plaży, więc Para Młoda i  goście mają do niej bezpośredni dostęp. Wybór takiego miejsca daje większą gwarancję prywatności. Zwracajcie jednak uwagę, czy opis obiektu hotelu czy spa, w postaci „blisko plaży” jest taką odległością, na której Wam zależy.

Ciekawa jestem czy macie własne doświadczenie w organizacji ślubu na plaży? Jeśli tak, jak sobie z nią poradziliście?

 


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!