Poznaj możliwości
Blog

Wesele pod namiotem, 5 zalet


Okres weselny, to najczęściej najpiękniejsza część roku w naszym kraju. Nie dziwota więc, iż coraz więcej przyszłych par młodych, decyduje się na wesele pod namiotem. Wciąż jednak czynnikiem decydującym o wyborze miejsca na zaślubiny bywa.. siła przyzwyczajenia. Co mam na myśli? Przywykliśmy w Polsce, że wesela odbywają raczej w miejscach dość „tradycyjnych”, czyli salach weselnych, restauracjach, hotelach. Inne formy organizacji wesel wciąż są traktowane nieco abstrakcyjnie i „z przymrużeniem oka”. Musi minąć pewnie jeszcze wiele czasu, zanim przekonamy się, że wesele można zorganizować inaczej, i może być równie, a nawet jeszcze bardziej udane!

 

Wesele pod namiotem, 5 najważniejszych zalet

Jedną z mniej tradycyjnych form organizacji wesela, jest właśnie wesele w namiocie. Osobiście cieszy mnie fakt, że coraz więcej przyszłych małżonków decyduje się na odejście od tradycji i idzie na żywioł. Nie oszukujmy się, w rodzinach niezwykle przywiązanych do tradycji nierzadko trzeba się sporo nagimnastykować, żeby przeforsować pomysł tego rodzaju. Nie mam na celu wrzucania wszystkich do jednego worka, natomiast w wielu przypadkach spotykam się z opiniami, że postawienie na swoim wymagało nie lada uporu ze strony przyszłej młodej pary.

Kiedy się uda i pomysł zostanie zrealizowany – zadowolenie uczestników widać gołym okiem. Świeżo upieczone małżeństwa przychodzą do mnie i otwarcie dziękują, mówiąc, iż nie spodziewały się takiego obrotu spraw i cała otoczka i organizacja, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Przyznam, że jest to bardzo satysfakcjonujące i pozwala nabrać energii do dalszej pracy. Jakie zalety odnośnie wesel pod namiotem pojawiają się najczęściej w wygłaszanych opiniach?

 

1.Piękne plenery

Zdecydowanie bardzo często pojawiający się wyróżnik! Wesela pod namiotem mają tę zaletę, że namiot można rozstawić niemal wszędzie, gdzie tylko zapragniemy. Z poszanowaniem panujących przepisów oczywiście! Przeglądając galerie zdjęć z zaślubin pod namiotem, plenery często wprost porażają! Kreatywność ludzi w tej kwestii jest ogromna, więc jeśli tylko znajdzie się organizator, który jest otwarty na sugestię i pomysły może z tego wyjść coś absolutnie pięknego i niepowtarzalnego.

Na zdjęciach często pojawiają się piękne pałace, zamki, łąki, plaże, ale i również parki, miejsca, w których poznali się Państwo młodzi, ludzie gotowi są nawet organizować przyjęcie weselne we własnym ogrodzie z przeróżnych pobudek. Absolutnie nie będzie przesadą jeśli powiem, że ogranicza nas prawie wyłącznie wyobraźnia. Działam w tej branży dostatecznie długo, żeby móc powiedzieć, iż miejsca bywają tak różne i tak bajeczne – po prostu zapierają dech w piersiach!

 

2.Ogromna przestrzeń do zagospodarowania

Rozmiary wesel bywają różne. Jednym zależy na tym, aby zaprosić kilkanaście, bądź kilkadziesiąt najbliższych osób, inni natomiast marzą o tym, żeby na ich weselu, pojawiło się sto, dwieście, trzysta czy więcej osób. Każde wesele jest inne, i każde wymaga nieco innego podejścia i pewnej… elastyczności. Zarówno ze strony osób zainteresowanych, jak i ze strony organizatorów. Sale weselne mają ograniczoną przestrzeń i nie każda jest w stanie pomieścić chociażby dwieście osób, jeśli ktoś miałby takie życzenie.

Podobnie sytuacja ma się z problemem rozstawiania stołów. Z powodu ograniczonej przestrzeni ta kwestia również wymaga pewnych kompromisów, bo przecież nie jesteśmy w stanie w każdej sali ustawić stołów w sposób wymarzony, więc jak widać to również wymaga pewnych kompromisów. Z namiotami weselnymi tego problemu raczej nie ma.

Namioty mogą mieć przeróżną wielkość i rozmiar. Dopasować je można niemal według dowolnej konfiguracji, dzięki czemu nie ma problemu ze zmieszczeniem dwustu i więcej, uczestników wesela. Macie ochotę na prostokątne stoły ustawione po bokach? Żaden problem, a może jednak okrągłe stoły umiejscowione w ogromnym przestrzennym namiocie? Również nie ma problemu. Wszystko zależy od życzenia przyszłych małżonków i możliwości organizatorów.

 

3. Dekoracje według uznania

wesele pod namiotem

Nie każdy opiekun sali, bądź restauracji zgadza się na pełną dowolność w dekorowaniu sali i ustawianiu dekoracji tak, jak życzą sobie tego Państwo młodzi, nie ma co ukrywać, że w dobie internetu i większego dostępu do weselnych inspiracji, kreatywność w kwestii dekorowania sal mocno wystrzeliła w górę. Mimo wszystko nadal spotykam się z głosami, że nie w każdej sali można wszystko zorganizować zgodnie z tym jak marzymy.

Korzystając z uroków wesela w namiocie ten problem również nam odchodzi, bo dekoracje są właściwie niemal dowolne i również w tej kwestii kreatywność nie zna granic!

4. Nieustanny dostęp do świeżego powietrza

Na wszelkiego rodzaju salach występuje dwojaki problem. Z jednej strony bywa nim brak klimatyzacji, co zdarza się coraz rzadziej. Z drugiej natomiast bywa, że klimatyzacja jest uruchomiona nieustannie, co nie każdy gość znosi tak samo. Jednym klimatyzacja zupełnie nie przeszkadza, drudzy natomiast źle znoszą długotrwałe przebywanie w obszarze jej działania i jeśli nie w dzień wesela, to tuż po objawia się to bólami gardła, bądź problemami z zatokami.

Podczas wesela w namiocie ten problem w zasadzie nie występuje. Raz, że mamy do czynienia z ciągłą cyrkulacją powietrza i częstokroć przyjemnym wiatrem z zewnątrz, dwa, że odchodzi skądinąd szkodliwy wpływ klimatyzacji przez co jest po prostu… zdrowiej!

5. Niesamowity klimat

Oprócz zdjęć ukazujących plener sam w sobie, nie należy zapominać o tym, jak niesamowity klimat potrafi zbudować takie wesele w namiocie w połączeniu z pięknym plenerem wokół. Wiele osób, które zdecydowały się na właśnie takie zaślubiny wprost mówi o tym, że znajomi im najzwyczajniej zazdroszczą! Dodając do tego kreatywność i własne pomysły, możemy stworzyć coś niezwykłego, a wesele właśnie takie powinno być.


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!