Poznaj możliwości
Konsultant Ślubny

Konsultant ślubny, kiedy nie warto korzystać


Konsultant ślubny, kiedy nie warto korzystać z jego usług?

Zawód konsultanta ślubnego to w większości przypadków cenne wsparcie podczas przygotowań wesela. W kilku przypadkach jednak trzeba mieć się na baczności, aby współpraca z konsultantem ślubnym nie przyniosła większej szkody niż pożytku. W Polsce jest to rynek rozwijający się, co sprawia, że obok grona profesjonalistów spotkać możemy się również z konsultantami, którym jedynie wydaje się, że organizacja wesel to praca idealna dla nich. Zanim zorientują się, że nie, lepiej, żeby nie zorganizowali akurat waszego wesela.

Kiedy organizacja pracy budzi wątpliwość

Jeśli chodzi o wysoki poziom organizacji, o co w przypadku wesela nam przecież chodzi, już na początku współpracy z konsultantem możecie określić, jakie ma do tego predyspozycje na podstawie organizacji jego własnej pracy. Jeśli wywiązuje się z ustalonych terminów, jest punktualny i dobrze zorganizowany, możecie mieć pewność, że przy waszym weselu nie da plamy. W każdym z tych przypadków natomiast, kiedy coś wzbudzi wasze wątpliwości, zastanówcie się.

Kiedy usługi są podejrzanie tanie

Na ogół profesjonaliści szanujący swoją pracę i znający jej wartość odpowiednio się cenią, dlatego w przypadku usług odbiegających od pewnego standardu zastanówcie się na czym oszczędzicie. Być może finalnie bardziej opłaci się wam zaangażować się osobiście niż korzystać z tanich usług. Bądźcie też czujni, jeśli konsultant zaproponuje wam okazyjne ceny innych usługodawców. Finalnie możecie wydać dużo więcej naprawiając źle wykonaną pracę.

Kiedy brakuje między wami tzw. chemii

W ręce konsultanta ślubnego oddajecie organizację najważniejszego dnia w życiu, dlatego nie wyobrażam sobie sytuacji, w której z powodu braku zaufania musicie sami nadzorować i pilnować czy wszystko jest, jak należy. Wszak powierzenie przygotowań konsultantowi ma sens wtedy, kiedy sami nie musicie się o nic martwić. Dlatego zwróćcie uwagę na klimat waszej rozmowy, to, jak się czujecie w jego towarzystwie i jaki jest potencjał na owocną współpracę.

Kiedy nie wiecie do czego jest on wam potrzebny lub sami sobie poradzicie

Konsultant nie musi odpowiadać za wszystko, możecie oddać w jego ręce przygotowania tylko częściowo. Potrzebujecie jednak to wiedzieć. Jeśli natomiast sami lubicie organizować różnego typu przedsięwzięcia, dobrze czujecie się w planowaniu i chcecie być całkowicie zaangażowani w przygotowania, sprawa jest jasna.

Jakie jest wasze zdanie na temat wsparcia konsultanta ślubnego? Zostawcie komentarz!


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!