Poznaj możliwości
Blog

Strefa chillout na weselu, gdzie się relaksować?


Często Pary Młode zastanawiają się czym zaskoczyć swoich gości, jaką zapewnić atrakcję, żeby była przez wszystkich wykorzystana i każdemu przypadła do gustu. Definicja takiego sukcesu zawiera się w określeniu „strefa chillout”.  I jest to rzeczywiście prawdziwa królowa, jeśli ujmować ją w kategorii atrakcji weselnej.

Bardziej adekwatne jednak jest określenie jej jako uzupełnienie zewnętrzne wesela w plenerze lub wypełnienie przestrzeni namiotu. Jeśli nie, jak w niektórych przypadkach, obowiązkowy element wesela w plenerze, bez którego niemalże nie mogłoby ono się odbyć.

Co zapewnia strefa relaksu?

  • wprowadza swobodny klimat przyjęcia,
  • Goście chętnie z niej korzystają i dobrze się w niej czują,
  • jest doskonałą alternatywą dla typowych miejsc siedzących przy stołach,
  • świetnie wygląda na zdjęciach.

Chill out, chill outowi nie równy

To jak będzie wyglądała strefa relaksu, jak duża będzie i w ilu miejscach ulokowana, to zależy oczywiście od Was. Możliwości, jak przystało na branżę weselną, są oczywiście kosmiczne, więc z głową trzeba odpowiednio podejść do tematu. Ale zanim praktycznie przedstawię temat, najpierw dajmy się ponieść fantazji…

Wystarczy, że na pintereście wpiszecie wedding chill out, żeby nie wyjść stamtąd przez kilka godzin. (Przy okazji zapraszam Was na nasz profil! ?). A od nas tylko kilka przykładowych zdjęć:

strefa chillout na weselu
wieczór chillout na weselu

Jak widzicie, w strefie chillout mogą być leżaki, hamaki, huśtawki, pufy, kanapy, a nawet łóżka! Stoły, stołki, stoliczki. W zależności od stylu, różnego rodzaju drewniane palety, masa poduszek, kocy i narzutek. A w tym wszystkim rozpływający się z zachwytu Goście!

W wersji podstawowej czasami spotykamy się na weselach po prostu ze stolikami i krzesłami ogrodowymi jako dodatkową strefą siedzącą na zewnątrz. Dla mnie jednak szczerze mówiąc relaks zaczyna się wtedy, kiedy można spokojnie odpocząć, a więc usiąść wygodnie albo nawet się położyć.

Najważniejsze kwestie dotyczące strefy odpoczynku

Dostosowanie wersji do ilości i charakteru gości

Pamiętajcie o tym, że im bardziej atrakcyjna będzie strefa relaksu, tym więcej gości będzie chciało z niej korzystać. Jeśli więc przykładowo na Waszym weselu będzie 150 osób to zorganizujcie ją tak, żeby z każdego rodzaju strefy było kilka elementów. Jeden hamak na przykład nie ma sensu po to, żeby ładnie wyglądał, jeśli każdy tylko będzie czekał na wolne miejsce na nim.

Weźcie też pod uwagę charakter swoich gości i zwróćcie uwagę, że z leżaków, puf albo poduszek raczej nie będą korzystały osoby starsze i pewnie też nie takie, które nie poczują klimatu siadania na kocu w sukience.
A dla nich też należy przygotować miejsca na zewnątrz. I w takim przypadku akurat wersja podstawowa, o której wspomniałam, będzie odpowiednia.

Gdzie umieścić strefę chill out?

Blisko namiotu, najlepiej w okolicy wejścia głównego, żeby każdy ją widział. Ładnie się to komponuje wieczorem, kiedy mając transparentny namiot albo okna można ją ze środka obserwować. Jeśli wybierzecie plener, w którym można przestrzennie wykorzystać drzewa lub inne rośliny to też warto z takich walorów skorzystać.

Jeżeli natomiast strefa nie jest umieszczona w pobliżu namiotu i ktoś może jej nie zauważyć, zadbajcie o drogowskazy, które będą pokazywały, jak do niej dotrzeć.

Więcej o aranżacji przestrzeni wesela w plenerze przeczytacie TUTAJ!
https://slubywplenerze.com.pl/zorganizowac-przestrzen-weselnego-pleneru/

wesele strefa relaksu
nocna strefa relaksu

Jak oświetlić, udekorować, osłonić strefę relaksu?

Zacznijmy od pogody. Nie ustawiajcie jej w pełnym słońcu, bo dopóki ono nie zajdzie, mało kto z niej skorzysta. Na wypadek deszczu miejcie w zanadrzu zadaszenie, dzięki któremu strefa będzie dostępna również wtedy.

Jest to ważne również w przypadku przelotnych deszczy, nawet przed rozpoczęciem wesela. Jeśli materiały raz zmokną to już do końca wesela mogą nie być suche. Monitorując pogodę zwróćcie na to uwagę osobom w ten dzień odpowiedzialny za jej rozstawienie.

Ślicznie wygląda strefa chill out, kiedy jest udekorowana według weselnego stylu malutkimi bukietami, lampionami i girlandami.  Często te meble same w sobie wyglądają bajecznie i jeśli macie piękny plener to i tak będzie to wyglądało bosko, ale efekt „wow” czasem jest ten jeden krok dalej.

W kwestii oświetlenia mamy dwie kwestie – pierwsza taka, żeby każdy ją widział, mógł się po niej poruszać, a przede wszystkim w dalszym ciągu z niej korzystać po zmroku. Druga kwestia to wizualna aranżacja. Jestem osobiście wielką fanką wszelkiego rodzaju świec, lampionów albo pochodni, które poza światłem dają inny klimat niż standardowe lampki albo girlandy. Choć oczywiście te również pięknie wyglądają.

Czy na Waszym weselu była strefa chill out? Jakie były wrażenia, co byście radzili innym Parom Młodym?

Poniżej możecie zobaczyć, jak taka strefa chillout może wyglądać w połączeniu z namiotem.


 


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!