Poznaj możliwości
Ślubne inspiracje

Ślub w plenerze oczami Panny Młodej


Na wstępie wspomnę, że nie będzie to artykuł, w którym będę Wam radzić  jak zorganizować ślub, żeby wszystko się udało, jakie zrobić dekoracje, żeby było pięknie albo jak wyglądać, żeby wszyscy byli zachwyceni. Nie ma schematu jak ma wyglądać wasz wyjątkowy dzień, bo każdy jest unikalny i najpiękniejszy.

Cokolwiek sobie wymarzyliście na pewno się uda, a jeśli wpadliście na pomysł zorganizowania ceremonii ślubu plenerowego to… nie może być lepiej. Z doświadczenia powiem Wam, że to jedna z decyzji, za które dziś jestem sobie wdzięczna. Na amerykańskich filmach każdy z nas oglądał cudowne scenerie ślubów na łonie natury i wzdychał myśląc sobie: kiedyś to będę ja…

ślub w plenerze oczami panny młodej

Jak znaleźć miejsce na ślub?

Jeśli o mnie mowa to miejsce, które okazało się tym wyśnionym znalazłam zupełnie przypadkiem. Zawdzięczam je bratu, który podsunął mi ten lokal, zwyczajnie przez telefon: „Natalia, słyszałem świetne opinie o tym miejscu i myślę, że to właśnie miejsce w Twoim stylu.”

Dwa lata na znalezienie idealnej sali to wystarczająco dużo czasu, ale jednak wszystkie znalezione przez Internet zjawiskowe lokale w rzeczywistości nie były już takie ładne. To znaczy były eleganckie wewnątrz, ale zdarzało się, że widok sielanki nad jeziorem zaburzał supermarket po drugiej stronie… Dlatego ważna jest wizyta w danej lokalizacji i przejście się po okolicy.

Przy wyborze dobrze jest wziąć pod uwagę również miejsca bez Instagrama czy miliona zdjęć na stronie internetowej, bo możecie być nimi bardzo pozytywnie zaskoczeni. Tak jak ja, kiedy zobaczyłam białą, drewnianą willę, na której wisiało mnóstwo lampek, a w pobliżu miejsce na bajkową ceremonię plenerową.

Mój narzeczony także powiedział, że ślub będzie właśnie tu. Bez zastanowienia. Staw z potokiem i mostkiem z zabytkową wielką metalową klatką. I nie myśleliśmy wtedy ani przez chwilę, jaka będzie pogoda za dwa lata.

plener oczami panny młodej

Co z tą pogodą?

Naprawdę, biorąc pod uwagę ślub w okresie letnim może się Wam przytrafić tylko kilkuminutowy letni deszcz, po którym wychodzi piękne słońce. Przed naszym ślubem 4 sierpnia cieszyłam się, bo upały sięgały 35 stopni, planowane właśnie na ten dzień. I tak było, do czasu, gdy elegancko ubrani pojawiliśmy się o 16:00.

Pięciominutowa mżawka była zbawieniem dla gości – nie tylko orzeźwiła atmosferę ale rozbawiła towarzystwo, które nie miało parasoli. Nie martwcie się deszczem, w przeciwieństwie do urzędu czy kościoła, w plenerze nawet kilkanaście minut można zaczekać, bo za godzinę nie przyjeżdża tu kolejna para.

Forma i motyw ślubu

My zdecydowaliśmy się na przeczytanie przez urzędnika historii naszego poznania się napisanej w humorystyczny sposób. Dzięki tym wesołym chwilom nawet najbardziej emocjonalna osoba jak ja, nie rozmyła łzami makijażu.

Myślę, że w takiej formie goście będą słuchali też z zaciekawieniem waszych przygód podczas bycia razem – uważam, że ten punkt ceremonii jest niezwykle ważny, bo sprawia, że ślub jest inny niż wszystkie…

Bez względu na formę przyjęcia plenerowego – w całości: ślub i zabawa albo tak jak u nas tylko ceremonia i wesele na sali, warto mieć wyjście awaryjne w formie rozłożonego namiotu, werandy, parasoli lub sali.

Naszym motywem przewodnim były ptaki, ze względu na klatkę, ale słyszeliśmy opinie, że to zła symbolika (brak wolności). Pomysł jednak każdy rozumie zupełnie inaczej – klatka może też symbolizować papużki nierozłączki. Motywu wesela nie trzeba szukać daleko – może wynikać z waszych pasji czy nawet nazwy miejscowości albo waszych nazwisk.

Jakikolwiek macie pomysł na dekoracje to sam ślub w plenerze nie potrzebuje wielkiej oprawy: szum drzew, wody, zieleń roślinności to samo piękno, którego nie zastąpią żadne malowidła świątyni.

panna młoda o weselu w plenerze

Jestem, a właściwie byłam panną młodą, która zapomniała bukietu, płatków kwiatów do sypania i wielu innych rzeczy… Dzisiaj jednak te drobne wpadki cieszą mnie i lubię się z nich śmiać.

Bo kwiaty, szczególnie latem, szybko więdną, a miłość, która siedzi obok mnie kiedy to piszę jest ze mną na całe życie.

plenerowe wesele panna młoda

Autorką materiału i właścicielką zdjęć jest Natalia Pospieszna.


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!