Poznaj możliwości
Blog

Ślub cywilny w plenerze, idealna suknia?


Powiedzieliśmy już, jak zorganizować ślub cywilny w plenerze. Natomiast co rusz otrzymuje pytania na temat tego, czy na ślub w plenerze suknia powinna się jakoś różnić od tej wybieranej na tradycyjne zaślubiny. Równie często pada pytanie, czy suknia koniecznie musi być biała i jakie elementy dodatkowe mogą, bądź nawet powinny się pojawić skoro mówimy o uroczystości plenerowej.

 

Ślub cywilny w plenerze, jaka suknia będzie właściwa?

Plener ma tę przewagę nad oficjalnymi zaślubinami, że Panna Młoda ma nieco większą dowolność w doborze kreacji. Kolorystyka, z racji tego, iż są to w większości przypadków miesiące letnie, suknia może być bardziej zwiewna i nieco mniej tradycyjna w kolorystyce.

Z sezonu na sezon, w przypadku ślubów plenerowych coraz bardziej odchodzi się od tradycyjnych, białych długich sukien ślubnych. Plener ma to do siebie, że łatwiej jest przeforsować wszelkie odstępstwa.

Przeglądając galerie dotyczące mody ślubnej, w coraz większej mierze spotkać się możemy z osobną galerią, lub chociaż otagowaniem, dotyczącym mody ślubnej właśnie typowo plenerowej. Dawniej postawienie na, krótkie sukienki było uważane za nietakt, natomiast obecnie coraz częściej zdarza się, że przyszła małżonka chce wyeksponować nogi, co znacznie prościej jest zrobić w plenerze, aniżeli podczas tradycyjnej uroczystości kościelnej, bo po prostu zbyt krótka kreacja nie do końca godzi się z ogólnie przyjętym postrzeganiem budynku kościoła.

 

Kreacja tematyczna

Rozmawiając z przyszłymi nowożeńcami często spotykam się z pomysłami, iż na plenerowy ślub cywilny jest świetną opcją będzie tematyczna kreacja, nawiązująca do konkretnego tematu wybranego przez Państwa młodych. Kreatywność młodych par jest w tym temacie z roku na rok coraz większa i ma to swoje uzasadnienie.

Młode pary pragną się wyróżnić, co jest zrozumiałe, jednak decydując się na tematyczność zaślubin koniecznie powinniście spełnić trzy warunki, dla uzyskania lepszego efektu, w końcu wspomnienia i fotografie, zostaną z Wami do końca życia! Oto one:

  • Poinformujcie swoich Gości z odpowiednim wyprzedzeniem, że Wasze zaślubiny mają temat przewodni
  • Zachowajcie spójność z dekoracjami, uzyskacie dużo lepszy efekt!
  • Muzyka również powinna być dopasowana do klimatu całości

Co do muzyki, na ślubach kościelnych często pojawia się problem z puszczeniem własnego utworu, bądź wykonaniem go na żywo. W przypadku ślubów cywilnych, zwłaszcza plenerowych ten problem raczej nie występuje.

Spajając więc kreację z ogólnym klimatem ceremonii, łącząc z dekoracjami i muzyką możecie uzyskać niesamowity efekt. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli chcecie się wyróżnić!

 

Przełam konwencję

ślub cywilny w plenerze dodatki i suknia

Suknia na wesele w plenerze, nawet jeśli będzie tradycyjna, możesz ją przełamać pojedynczymi elementami z pozoru niepasującymi do wybranej przez Ciebie konwencji. Dzięki temu przełamiesz nieco tradycyjne podejście do tematu i przy tym oczywiście wyróżnisz się na tle tradycyjnych zaślubin.

Naturalnie nie należy przesadzać, żeby nie osiągnąć efektu odwrotnego do zamierzonego, bo pamiętaj, że chcesz być zapamiętana pozytywnie, nie natomiast z powodu źle dobranej sukni czy elementów dodatkowych.

 

Jesteś Gościem na plenerowym ślubie?

Nawet jeśli wybierasz się na ślub nie znaczy to, że możesz założyć na siebie jakąkolwiek suknię, czy sukienkę, „bo przecież to nie mój ślub”. Mimo, że ceremonia ma odbywać się w plenerze również musisz zachować pewne standardy w tej kwestii.

Powinnaś więc unikać długich i „ciężkich”, sukien wybieranych raczej z okazji wykwintnych wieczorów. Postaw raczej na zwiewną sukienkę w pastelowych, bądź nieco żywszych kolorach. Sukienka może być nieco krótsza niż w przypadku tradycyjnego ślubu. Warto postawić na hippie, boho i lekkie materiały połączone z niezbyt skomplikowanym krojem.

W przypadku plenerów szpilki mogą być problematycznym wyborem i po prostu nieco utrudnić Ci zabawę na późniejszej imprezie weselnej, nie jest to więc najlepsza opcja jeśli chcesz nie tylko pięknie wyglądać ale również dobrze i komfortowo się bawić w tak nietypowych warunkach.

 

A Wy jaki macie pomysł na kreację plenerową?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!