Poznaj możliwości
Blog

Powrót do przeszłości, czyli polaroid na wesele!


Jeśli zastanawiacie się nad różnymi opcjami atrakcji na wesele w plenerze to dziś przedstawiam pomysł na wesele z Instaxem (czyli aparatem do fotografii natychmiastowej). Po lekturze tego tekstu mam nadzieję, że będziecie już wiedzieć czy jest to opcja dla Was.

polaroid na wesele

Alternatywa dla fotobudki lub fotografa?

O fotobudce pewnie słyszeliście, bo to chyba najbardziej popularna atrakcja weselna w tej chwili.
Ma ona szereg plusów, ale jeśli chcielibyście temat zdjęć u siebie potraktować inaczej wprowadzając coś unikalnego i niepowtarzalnego, doskonałą alternatywą mogą być właśnie kolorowe instaxy.

To czy instax może być uzupełnieniem fotobudki, czy jej zastąpieniem albo czy na jego rzecz zrezygnować z fotografa zależy od tego, na jakich zdjęciach i atrakcjach fotograficznych dla gości Wam zależy. Fotograf może nie być dla Gości atrakcją, ale już fotobudka i Instax tak. A te z kolei nie dadzą Wam profesjonalnych zdjęć. Żadna z tych opcji więc nie musi wykluczać innej, jeśli na przykład instax będzie uzupełnieniem księgi gości albo prezentem dla nich.

Zaletą Instaxa jest mobilność. Można go położyć w specjalnie zaaranżowanej do tego strefie i korzystać podczas całego wesela, zarówno przy samej strefie, jak i w dowolnym miejscu przyjęcia.

Podobnie, jak w przypadku budki świetnie sprawdzą się również różne śmieszne rekwizyty, które zachęcą do zabawy w sesję zdjęciową. Im więcej opcji dacie Gościom – tym lepiej! Ogranicza ich jedynie wyobraźnia a uwierzcie mi, że więcej opcji to większa zabawa. Sami będziecie zaskoczeni tym, na jak wiele imponujących pomysłów stać Waszych bliskich. Takie pamiątki zostają na całe życie i będziecie do nich wracać na wspólnych spotkaniach.

zdjęcia z polaroid na weselu

Łatwa obsługa i unikatowość zdjęć

Sam aparat jest łatwy w obsłudze, daje wiele możliwości, a zdjęcia są unikatowe. Warto jednak pamiętać, aby w pobliżu zostawić instrukcję obsługi, szczególnie w przypadku gdy nie ma osoby odpowiedzialnej za koordynację strefy zdjęciowej. Młodszych Gości też należy namówić do uważnego przeczytania instrukcji, może na początku wesela warto poprosić kogoś, żeby w sposób przystępny wytłumaczył dzieciakom jak to działa i dzięki temu uniknąć nieporozumień i złego humoru najmłodszych?

wesele polaroid

Najważniejsze – jak podejść do tematu organizacyjnie?

Potrzebujecie zastanowić się, do czego i jak chcecie takie zdjęcia wykorzystać.

Koszt takiej atrakcji uzależniony jest od ilości odbitek, którą chcecie wykorzystać podczas wesela. Często zdarza się, że Goście zabierają zdjęcia ze sobą do domu i są one dla nich wartościową pamiątką z przyjęcia. W tej wersji zastanówcie czy nie jest ona lepsza niż innego rodzaju drobiazg standardowo przygotowywany jako upominek dla Gości.

Jeśli chcecie, aby wszystkie zdjęcia zostały dla Was do albumu lub księgi gości – poinformujcie o tym Gości. Jeśli chcecie mieć pełną kontrolę, wydelegujcie osobę, która zrobi takie zdjęcia, jakie chcecie mieć i która Wam je przekaże. Nie będzie to też zajęcia na czas całego wesela, bo ilość zdjęć będzie określona przez Was zakupionymi odbitkami.

Oddając taki aparat w ręce Gości liczcie się, że zdjęcia będą robione poza Waszą kontrolą i będą przede wszystkim atrakcją dla nich. I tu kolejna kwestia organizacyjna. Jeżeli zdecydujecie, że Instax będzie atrakcją dla Gości, oddaną w ich ręce to w przypadku około 100 osób, jeden aparat to będzie za mała ilość, aby każdy mógł skorzystać.

księga gości instaxa

Konkretnie – jakie są koszty?

Koszty takiej atrakcji generują różne czynniki. Po pierwsze zależy to od tego, czy chcecie zakupić aparat i wykorzystać go w przyszłości, czy zdecydujecie się go wypożyczyć. Kolejna kwestia to jak duże jest Wasze wesele i ile zdjęć chcecie zrobić. Zakup nowego aparatu to koszt ok. 300 – 500 zł, a cena wkładów to ok. 300 złotych za 100 szt. (czyli 10 wkładów)

Jak wykorzystać taką atrakcję w plenerze?

instax księga gości

Fotobudka i sesja zdjęciowa w jednym

Dla Gości pamiątka z Waszego wesela w postaci zdjęcia z instaxa będzie z pewnością trwała i zapamiętana. Podczas wesela natomiast, jeśli przygotujecie specjalną strefę z ramą opisaną Waszymi inicjałami lub różnymi gadżetami, instax z pewnością zrobi furorę, a miejsce wokół niego stanie się areną wielu dyskusji i miłych chwil.

fotobudka

Niepowtarzalna księga gości

Księga gości uzupełniona uśmiechniętymi twarzami Waszych gości będzie jeszcze bardziej wartościową pamiątką z Waszego wesela. Po latach wspominając ten dzień z przyjemnością otworzycie książkę, w której będą zarówno życzenia, jak i fotografie uczestników wesela. Dla Gości podczas wesela to również będzie dodatkowa atrakcja, aby zrobić sobie zdjęcie.

zdjęcia z dedykacją

Polaroid na wesele jako atrakcja dla dzieci?

Jeśli na Waszym weselu będą obecne dzieci to możecie być pewni, że przy braku „instaxowej koordynacji” chętnie zaopiekują się nimi i wykorzystają jako doskonałą atrakcję. Dlatego w przypadku większej ilości młodszych Gości zadbajcie o to, żeby instax był w rękach konkretnej osoby.

A czy na Waszym weselu był instax? Macie jakieś podpowiedzi dla innych Par Młodych? ?

 


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!