Poznaj możliwości
Zaślubiny

Organizacja wesela, od czego zacząć?


Zanim rozpoczniecie przygotowania do wesela czyniąc wszystkie niezbędne ustalenia w tym kierunku proponuję zrobić trzy kroki w tył i określić kilka kluczowych spraw. I nie myślę o smaku tortu, kolorze dodatków ani typie zaproszeń.

Co jest WASZYM celem?

wesele organizacja

Wydawałoby się może oczywistym, że kiedy dwoje ludzi postanawia się pobrać to głównym celem wesela jest nadanie wydarzeniu uroczystego charakteru, świętowanie i dzielenie się radością z najbliższymi. Tyle tylko, że jest to powód dość ogólny i czasem niewystarczający, aby dzień po ślubie uznać, że przyjęcie spełniło wasze oczekiwania. Aby tak się stało, potrzebujemy je najpierw określić.

Zróbcie więc małe ćwiczenie – zamknijcie na chwilę oczy i wyobraźcie sobie, że budzicie się dzień po ślubie – jakie chcielibyście mieć wspomnienia? Co podczas wesela może sprawić, że pozostanie ono w waszej pamięci jako udane? Odpowiedzcie sobie szczerze na pytanie: jaki cel ma dla was wesele, po co je organizujecie i dla kogo?

Plener plenerowi nie równy

organizacja wesela plener

Idźmy dalej. Jeśli myślicie o weselu w plenerze powinniście wiedzieć, że jest to pojęcie obszerne i obejmuje wiele możliwości.

Dlatego i w tym przypadku warto zastanowić się, z jakiego powodu chcecie zorganizować wesele w plenerze, jak go sobie wyobrażacie i na co kładziecie nacisk. Połączcie go ze swoim celem i przyjrzyjcie się, w jaki sposób plener pomoże wam w jego osiągnięciu. Potem możecie rozpocząć poszukiwania konkretnego typu interesujących was miejsc. Wiele młodych par, podczas organizacji ślubu bagatelizuje wybór miejsca, zawężając go jedynie schematu: „podoba nam się”, bądź „nie podoba nam się”.

Naturalnie w pewnym sensie jest to zrozumiałe, bo jest to etap euforii przedweselnej i rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę jest tyle, że czasami zaniedbanie pewnych rzeczy się zdarza. Pamiętajcie jednak, że miejsce jest bardzo ważne!

Przeczytaj o miejscach, w których można zorganizować wesele w plenerze.

Organizacja wesela – wsparcie

organizacja ozdoby

Nie da się ukryć, że organizacja wesela w plenerze wymaga bardzo dobrej organizacji. Poza nią jednak przydać się może również wiedza i doświadczenie, które w waszym przypadku największe będzie dzień po weselu. Dlatego pomoże wam wsparcie przyjaciół mających swoje wesele już za sobą, rodziców lub ekspertów, którzy zawodowo zajmują się taką organizacją. Zastanówcie się: w czym potrzebujecie wsparcia i z czyjej pomocy chcecie skorzystać.

Przeczytaj dlaczego warto skorzystać ze wsparcie konsultanta ślubnego

W trosce o dobre samopoczucie

wesele wsparcie

Kolejny temat, który warto wziąć pod rozwagę to samopoczucie waszych gości podczas wesela. Przyjrzyjcie się liście gości pod kątem tego, w jaki sposób te osoby lubią spędzać czas i co sprawi, że podczas wesela będą dobrze się bawić. Oczywiście, nie zawsze zadowolicie wszystkich, ale warto wcześniej delikatnie zorientować się, które elementy zaproponowanej formy będą najlepsze.


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!