Blog bar

Namiot weselny, o czym nie możecie zapomnieć?


Wiele osób obawia się organizacji ślubu w plenerze ze względu na ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności. Cóż, trudno się temu dziwić, a nawet dobrze o tym myśleć, ale nie warto z tego powodu rezygnować z wymarzonego ślubu. Potrzebne są po prostu solidne fundamenty.

Jeśli wesele ma się odbyć na powietrzu w polskim klimacie, to trudno o lepsze rozwiązanie niż namiot. Pamiętajcie jednak o kilku ważnych aspektach po to, aby spełnił swoją rolę zapewniając całkowity komfort i bezpieczeństwo przyjęcia.

Namiot weselny, konstrukcja głównego filaru

namiot weselny główny filar

Być może przy wyborze wzoru winietek albo kwiatów decyzja o konstrukcji namiotu nie jest tematem atrakcyjnym, ale bardzo ważnym. Myślę, że na przykład ten punkt przygotowań weselnych spokojnie może wziąć na siebie pan młody i zwrócić uwagę, aby konstrukcja namiotu nie pozwoliła żadnej pogodzie zakłócić waszej zabawy.

Grunt pod nogami

namiot na wesele podłoga

To oczywiście jasne, że podczas przyjęcia po czymś będziecie chodzić i lepiej byłoby po podłodze niż trawie. Taniec wymaga parkietu, a dojście do namiotu odpowiedniej ścieżki, aby panie w szpilkach w nie ugrzęzły w trawie. A dla podniesienia wymagań dodam również aspekt wizualny – ma być ładnie, prawda?

Wyposażcie się w…

weselny namiot

Namiot rzecz ważna, ale nic nam po nim bez wyposażenia. Pierwsza kwestia to materiał ozdobny na ścianach i suficie, za sprawą którego zapomnicie o nazwie „namiot”. Potrzebne będą także stoły, krzesła, obrusy, pokrowce, podest dla oprawy muzycznej – najłatwiej będzie skorzystać z jednej firmy, która zajmuje się wynajmem kompleksowo.

Oświetlenie

oświetlenie namiotu weselnego

Oświetlenie wewnątrz namiotu to najczęściej żyrandole, które bez problemu oświetlą całą przestrzeń. Dodatkiem może być oświetlenie ledowe, którego różne wariancje stworzą przepiękny wieczorny klimat – zdecydowanie warto z niego skorzystać. Ponadto, pamiętajcie o oświetleniu pleneru wokół namiotu – dla cudownego efektu i możliwości poruszania się po nim.

Ciepło lub zimno?

namioty na wesele temperatura

Jesteśmy w Polsce, co znaczy, że pogoda jest zmienna i trzeba się przygotować na różne warianty. Raczej nikt nie będzie dobrze się bawił dygocząc z zimna lub padając z gorąca – potrzebne jest więc ogrzewanie i klimatyzacja, najlepiej w jednym urządzeniu, z którego skorzystacie wedle potrzeb.

Toalety

namioty plenerowe toalety

Kolejny element, bez którego przyjęcie się nie odbędzie. Myśląc o logistyce zwróćcie uwagę na możliwie bliską odległość od miejsca wesela, ich wygląd, ilość i nie zapomnijcie o personelu odpowiedzialnym za porządek w nim podczas wesela.

Organizowaliście wesele w namiocie – jakie są wasze doświadczenia? Podzielcie się w komentarzu!


5 pomysłów na plenerowe wesele zimą


Czy wesele w plenerze jest weselem w klimacie slow wedding?


Poprawiny wesela w plenerze – tak czy nie?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Organizuje wesela na terenie własnego obiektu w zabytkowym parku krajobrazowym. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.