Poznaj możliwości
Porady

Jakich błędów unikać podczas organizacji wesela


Zanim rozpoczniecie przygotowania do ślubu w plenerze sprawdźcie, jakich błędów możecie uniknąć. W końcu nie od dziś wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się na błędach – przyjmijmy, że nie muszą być one wasze ?

  1. Pominięcie tego, co najważniejsze

W ferworze przygotowań do wesela łatwo pominąć jego istotę, czyli powód, dla którego w ogóle decydujecie się na organizację wesela w plenerze. Lepiej, żeby pytanie „po co nam wesele?” nie zostało pominięte, bo w przeciwnym razie łatwo wpadniecie w pułapkę przerastających was dylematów dotyczących nieco mniej ważnych kwestii. Świadomość tego, co najważniejsze pozwala nabrać zdrowego dystansu do przygotowań, a w najważniejszym dniu po prostu cieszyć się nim.

  1. Złudne nadzieje wobec pogody

Z pewnością marzeniem większości młodych par jest piękna pogoda podczas plenerowego wesela. Dopóki jednak pozostanie ona poza ludzkim wpływem, trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz, a tym bardziej, kiedy decydujemy się na plener. Potrzebujemy w głowie planu B na wypadek deszczu, nie tylko po to, żeby przed nim się schować, ale również, żeby z niego skorzystać i nadal doskonale się bawić.

  1. Pominięcie planu

Nie od dziś wiadomo, że dobry plan to podstawa, dlatego zacznijmy od zaplanowania działań i podziału obowiązków. Zastanówcie się: z czyjej pomocy i w jakim zakresie chcecie skorzystać, kto i za co będzie odpowiadał oraz co i kiedy ma być zrobione. Jeśli stworzycie dobry plan przewidując różne scenariusze również niepowodzeń cała reszta pójdzie dużo sprawniej.

  1. Brak współpracy

Pamiętajmy, że wszyscy nasi weselni usługodawcy oraz osoby, które zapraszamy do organizacji pracują na powodzenie tego samego wydarzenia. Ważne więc jest, aby ze sobą współpracowali i byli w kontakcie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zadbajcie o odpowiednią kolejność ustalania szczegółów z poszczególnymi osobami – nie zajmujmy się na przykład cateringiem przed ustaleniem warunków wynajmu weselnego miejsca.

  1. Brak koordynatora

Jeśli nie korzystacie z usług konsultanta ślubnego, nie zapomnijcie o ustaleniu osoby odpowiedzialnej za koordynację całości, którą nie będzie żadne z was z przyczyn oczywistych – to jest wasz dzień! Rozumiem dylemat, żeby nie odbierać żadnemu z gości przyjemności z zabawy, ale nie widzę również powodu, dla którego wy mielibyście jej nie mieć.

Przeczytaj dlaczego podczas wesela warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego

 

  1. Brak przygotowania na wypadek awarii

Zastanawialiście się może kiedyś, jak wiele podczas wesela zależy od dostępności prądu? Spróbujcie sobie tylko wyobrazić, że akurat tego wieczoru nastąpiłaby awaria i będziecie potrzebować alternatywnego rozwiązania. Podczas wieczoru może być trochę za późno na jego poszukiwania, dlatego lepiej mieć je w zanadrzu od razu i wyposażyć się w odpowiednie zabezpieczenie.

  1. Przeszacowanie budżetu

Budżet to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów, na których opiera się wesele. Warto więc na początku ustalić, jakie środki jesteście gotowi na wesele przeznaczyć, a jakie są poza waszym zasięgiem. Następnie zróbcie przegląd tego, czym dysponujecie oraz ile i skąd możecie pozyskać. Takie podstawy pozwolą wam uniknąć zaskoczenia ostatecznie wydaną kwotą po weselu.

  1. Popadanie w przesadę

Przygotowaniom weselnym często towarzyszy sporo emocji, które w połączeniu z wieloma możliwościami wyboru może prowadzić do nadmiaru i przesady względem np. ilości dodatków, dekoracji, atrakcji czy jedzenia. Postarajcie się, aby wszystko zrobić z głową i dobrze się zastanowić czemu wybrane przez was opcje mają na weselu służyć i jak wypadają w połączeniu z wybranymi dotąd rozwiązaniami.

  1. Niedopasowanie się do gości

Każde wesele tworzą będący na nim ludzie. Ważne więc jest, aby dopasować jego charakter, przynajmniej częściowo, do gustu i preferencji waszych gości. Przyjrzyjcie się dokładnie waszej liście i zaplanujcie przebieg wesela tak, aby nikt nie czuł się pominięty. W końcu to ich samopoczucie zbuduje klimat całego przyjęcia.

  1. Długi czas trwania przyjęcia

Zabawa do białego rana nie zawsze będzie miała pozytywny wydźwięk, szczególnie jeśli na przykład będzie na siłę przedłużana. To też jest punkt, nad którym warto pochylić się wcześniej, by nie popaść w przesadę. Weźcie pod uwagę godzinę ślubu i dobrze policzcie na jak długo sił wam wystarczy. Być może sprawdzi się formuła, w której mniej znaczy więcej – lepsza zabawa w krótszym czasie.

Tych dziesięć błędów to dopiero początek, jest ich znacznie więcej i jeśli chcecie się przed nimi ustrzec zapraszam do kontaktu! Zapytajcie zanim będzie za późno ?


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!