Poznaj możliwości
Blog

Czy wesele w plenerze jest weselem w klimacie slow wedding?


Slow wedding to pojęcie odnoszące się do wesel, które są trochę pod prąd utartym schematom, za to z wizją stworzoną według własnych upodobań. Oznacza konkretny pomysł, odwagę w realizacji marzeń i wybór rozwiązań, które Para Młoda nie dostosowuje do tego, co zdaniem innych „być powinno”.

Slow Wedding, wybór rozwiązań

Takie podejście do tematu weselnego, cechuje się w tym przypadku świadomym wyborem różnych opcji. Para Młoda skupiając się na własnych preferencjach sprawia, że każdy element wesela jest ze sobą spójny.

Miejsce na przykład to częściej klimat alternatywnych lokalizacji niż najczęściej wybieranych i popularnych obiektów. Bliżej więc Parom Młodym do miejsc odosobnionych i nieznanych niż tych najbardziej obleganych.

Strój cechuje piękno i swoboda zarazem. Para Młoda może pójść do ślubu na przykład na boso, w sandałach albo w trampkach. W tym klimacie wolno więcej zarówno wam, jak i gościom, ponieważ to Wy dyktujecie warunki obowiązującej konwencji. Pamiętajcie jednak, aby każdy gość został dokładne poinformowany o Waszym pomyśle. Sprawdzić się może w tym przypadku utworzenie strony weselnej lub przekazanie informacji razem z zaproszeniami.

Jeśli miejsce jest wyjątkowo urokliwe, dekoracje często robią się same, ale w wielu przypadkach to dopiero początek, jeśli chodzi o piękną aranżację przestrzeni.

klimatyczne wesele slow wedding

Radość z organizacji i plan wesela

Jeśli Para Młoda ma dosyć przygotowań do wesela i marzy, żeby jak najszybciej je zakończyć, to coś jest w tej organizacji postawione na głowie. W przypadku swobodnej organizacji wesela Para Młoda daje sobie czas, żeby ze spokojem wszystkim się zająć.  I to tylko wtedy, kiedy rzeczywiście wszystko musi być na głowie pary młodej. Atmosferę wesela możecie budować wśród gości już przed jego rozpoczęciem angażując do pomocy bliskie Wam osoby. Dobry podział zadań może sprawić, że organizacja wesela będzie ciekawą integracją bliskich już przed weselem.

Plan wesela jest dobry, jeśli służy temu, aby odbyło się na nim wszystko to, na czym Wam zależy. Nie ma jednak presji na jego realizację, jeśli podczas jego trwania zdecydujecie się na inny, możliwy wariant. Plan Was nie ogranicza tylko wspiera, a Wy możecie elastycznie dostosować się do innych możliwości, jeśli uznacie je za lepsze.

Co na to polska tradycja i wesele w plenerze?

Tradycyjne polskie wesele jest weselem wystawnym, na którym króluje obfitość, a niektóre skupiają się na tym, żeby dobrze pokazać się innym gościom. Slow wedding jest natomiast wydarzeniem, które organizujecie w zgodzie ze sobą, a przyświeca jej idea celebrowania wyjątkowego dnia i chęć podzielenia się radością z osobami bliskimi.  Wesele w plenerze z kolei cechuje swobodna atmosfera, a wybierane opcje odpowiadają często pięknemu minimalizmowi. Można więc uznać, że wesele w plenerze samo w sobie w wielu przypadkach odpowiada idei „slow weddingu”, natomiast kluczowe zawsze pozostanie podejście Pary Młodej, od którego wszystko zależy.

Zachęcam do dzielenia się Waszym doświadczeniem w komentarzach lub pozostawieniem pytań.


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!