Poznaj możliwości
Porady

Przygotowania do ślubu, 7 pytań przed rozpoczęciem!


Rozpoczynacie przygotowania do ślubu? 7 pytań, na które musicie odpowiedzieć!

Przypuszczam, że dla większości z was wesele wiąże się z większą ilością niewiadomych niż wiadomych. Nie przejmujcie się, to całkiem normalne. W gruncie rzeczy to nawet dobrze, jeśli wiecie, czego nie wiecie, bo możecie to jeszcze ustalić, ale kiedy nie jesteście świadomi waszej niewiedzy to możecie w niej pozostać na zawsze. Dlatego poniżej kilka istotnych pytań.

Po co? Po co? Po co?

To pytanie możecie śmiało wykorzystać do każdego elementu i etapu przygotowań. Niech wam towarzyszy zanim jeszcze zaczniecie przygotowania zastanawiając się „po co organizujecie wesele?”, jak i w trakcie przygotowań upewniając się, że wasze wybory są odpowiednie: „Po co taka lista gości?”, „Po co takie, a nie inne atrakcje?”, „Po co dodatki?”. Każda odpowiedź, jakąkolwiek nie będzie, będzie pomocna.

Czego potrzebujecie?

Wiem, że do wesela potrzebujecie wielu różnych rzeczy, ale zróbcie trzy kroki w tył i dobrze to przemyślcie. Co już macie, a czego nie? Co chcielibyście mieć, a czego na pewno nie? Jaka jest wam potrzebna pomoc? Dajcie sobie czas i dobrze sprecyzujcie swoje oczekiwania.

Jaki jest plan?

Od czego zaczniecie? Kto będzie koordynował całość? Co już wiecie, a na jaki temat są wam jeszcze potrzebne informacje? Jakie będą deadlin’y poza tym oczywistym? Chwyćcie za kartkę i wszystko sobie zapiszcie.

Co TO dla was oznacza?

Sala – to znaczy jaka? Plener – czyli gdzie? Oszczędnie – czyli za ile? Pięknie, czyli jak?
Bazujcie na konkretach, sprawi to, że przygotowania do ślubu będą łatwiejsze i przyczyni się do zadowolenia z efektu końcowego.

Co jest dla was najważniejsze podczas tego dnia?

Wiedząc na czym zależy wam najbardziej dużo łatwiej o optymalne rozwiązania, a w efekcie o wymarzony ślub. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie swoje wymarzone wesele. A potem znowu, pomyślcie, czego trzeba, aby tak było.

Z kim?

Nie chodzi tutaj o waszą drugą połówkę, choć jeśli potrzebujecie się w tym upewnić to z pewnością warto. Myślę natomiast o towarzystwie weselnym. W jakim gronie chcecie ten dzień świętować? Jak liczne ma i może ono być?

Jak chcielibyście wspominać wesele dzień po ślubie?

Wesele pracuje na wspomnienia, które towarzyszyć wam będą do końca życia. Teraz zamiast trzech kroków w tył zróbcie kilka do przodu i pomyślcie, co chcecie wspominać i jak się czuć na myśl o weselu?

Jakie pytania wy sobie zadajecie? Podzielcie się w komentarzu!


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!