Poznaj możliwości
Dodatki

Atrakcje dla dzieci, wesele nie musi być nudne! 7 porad


Wyjątkowym typem gości weselnych są dzieci. Jeśli chcemy, aby nasze przyjęcie było czasem, który zapamiętają dobrze i one, i ich rodzice, którzy będą mogli zająć się własną zabawą, warto pomyśleć o atrakcjach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

Z punktu widzenia dzieci plener to wymarzone miejsce wesela, jeśli chodzi o przestrzeń, w której mogą bawić się i biegać. Zorganizujcie więc go tak, aby wyodrębnić dla dzieci specjalną przestrzeń, której nie będą miały ochoty opuszczać.

 1. Zestaw powitalny dla każdego dziecka

zestaw powitalny na ślubie

Na wstępie przyjęcia każdemu dziecku możecie wręczyć zestaw startowy, w którym znajdą się zajmujące drobiazgi: bańki mydlane, kredki i mała kolorowanka, mini gra zręcznościowa,  a dla starszych dzieci np. karty z zadaniami do wykonania podczas przyjęcia. To miła odmiana od standardowego przyjęcia weselnego, jednocześnie już od samego startu imprezy dzieci będą miały konstruktywne zajęcie. Pokażecie również, że najmłodsi także są dla Was ważni.

2. Zadania do wykonania

zadania do wykonania dla dzieci

Łamigłówki, zagadki i zadania do wykonania podczas wesela to coś, co wciągnie każde dziecko, tym bardziej, jeśli na końcu pojawi się nagroda. Możecie jednocześnie zintegrować dzieci dając im zadania w stylu: „znajdź osobę, która ma…”. Dobrze sprawdzi się również poszukiwanie ukrytych kartek.

 

3. Atrakcje dla dzieci to także gry sprawnościowe, wesele to zabawa!

wesele gry sprawnościowe dla dzieci

Skorzystajcie z energii dzieci i ich potrzeby ruchu. Przygotujcie piłki, piłeczki, skakanki i różnego rodzaju akcesoria, które umilą dzieciom czas.

4. Pokój z bajkami

bajki na weselu

Jeśli będziecie dysponować odrębnym pomieszczeniem, które da się zaadaptować do projekcji bajek, wykorzystajcie to.  Potrzebny wam będzie ekran lub pusta ściana, rzutnik, komputer i oczywiście bajki.  Stosunkowo niewielkim nakładem przygotujecie coś, co prawdopodobnie bardzo im się spodoba

5. Gry planszowe

wesele gry planszowe

Gry planszowe to opcja może dla nieco starszych dzieci, ale jeśli takie na waszym weselu się znajdą, z pewnością będą wam wdzięczne za pomysł i organizację czegoś dla nich. Przygotujcie odrębne miejsce, w którym umieścicie kilka planszówek, poduszek i stolików, a wyjdzie wam całkiem ciekawe rozwiązanie. Kto wie, być może również dla dorosłych.

6. Atrakcje z animatorem

animator atrakcje dla dzieci wesele

Możecie na wesele dla dzieci zaprosić  animatora, który zajmie się dziećmi kompleksowo. Przygotuje dla nich masę atrakcji, będzie zabawiał i czuwał nad ich bezpieczeństwem. Wiąże się to co prawda z dodatkowym kosztem, ale nikt nie zorganizuje dla dzieci lepszej zabawy niż doświadczony specjalista, który oczaruje ich wdziękiem i mnóstwem pomysłów na zabawę.

7. Kolorowanki

kolorowanki na wesele

Wielki arkusz szarego papieru rozłożony na stole albo płótno powieszone na drzewie, a do tego masa kredek i flamastrów może świetnie się sprawdzić jako forma wyrazu dziecięcych fantazji. Możecie podsunąć im pomysł na stworzenie tematycznego kolażu lub wspólnego arcydzieła w prezencie dla was.

Które atrakcje dla dzieci powinny zawitać na Wasz ślub? Podzielcie się w komentarzu!


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!