Konsultant Ślubny

6 powodów, dla których warto postawić na konsultacje ślubne!


Zważywszy na to, jak wiele elementów obejmuje organizacja wesela w plenerze wsparcie osoby, która zajmie się koordynacją całości jest na wagę złota. Przede wszystkim zadba o to, aby każdy element wesela był dopięty na ostatni guzik i dopilnuje, aby niczego nie pominąć. Poniżej sześć powodów, dla których warto postawić na konsultacje ślubne i skorzystać z usług konsultanta ślubnego!

Powód 1 – Doświadczenie i wiedza

Jako, że człowiek najskuteczniej uczy się w działaniu, młoda para rzadko kiedy może wykazać się wiedzą i doświadczeniem w zakresie organizacji wesel, chyba, że jest konsultantem ślubnym. Bo to jedyny fach, który zajmuje się tym nabierając z każdym kolejnym weselem coraz większej wprawy. Wie, na co zwracać uwagę, przed czym przestrzegać, jakie zaproponować rozwiązania i inspiracje.

Powód 2 – Baza sprawdzonych podwykonawców

Jeśli zależy wam na dobrej jakości usługach warto postawić na osoby, których praca została sprawdzona. Mamy wtedy gwarancję, że na przykład zdjęcia będą zrobione jak należy, a jedzeniu niczego nie zabraknie. Konsultant ślubny podczas organizacji wielu wesel ma okazję to sprawdzić i stworzyć własną bazę najlepszych usługodawców. Jednym słowem, swoją usługą ręczy za pracę całej reszty osób, które będą odpowiedzialne za wesele.

Powód 3 – Wsparcie w dniu ślubu

Okres przygotowań do wesela to jedno, a sam dzień ślubu to drugie. Wtedy już nie macie, a nawet nie powinniście mieć możliwości, aby zająć się pilnowaniem całości. Ten dzień należy do was i dobrze mieć obok kogoś, kto zadba o wasz spokój i nad wszystkim będzie czuwać, nie będąc jednocześnie zaangażowanym emocjonalnie, z czym możemy się spotkać np. przy korzystaniu z pomocy osób bliskich. Z tego względu dobrze, jeśli zgodny z planem przebieg uroczystości pozostaje na głowie osoby, która nic na niej poza tym tego dnia mieć nie będzie.

Powód 4 – Oszczędność czasu

Ustalenie na czym polega i z czym wiąże się organizacja wesela, zapoznanie się z możliwościami, z których możecie skorzystać, dokonanie ich selekcji, przygotowanie planu przygotowań i jego zrealizowanie to proces bardzo czasochłonny. Pomoc konsultanta ślubnego oszczędzi wasz czas wychodząc od tego, na czym wam zależy dopasowując możliwe opcje (zredukowane o większość innych nieinteresujących was rozwiązań). Ponadto dużo sprawniej pójdzie np. kwestia ustalania warunków umowy z podwykonawcami, współpraca z nimi czy przebieg organizacji ze względu na doświadczenie konsultanta.

Powód 5 – Oszczędność finansowa

Jeśli z jakiegoś powodu korzystanie z usług konsultanta ślubnego należy do rzadkości, to być może dlatego, że mało kto zdaje sobie sprawę, jakie to daje korzyści i że ich pomoc nie oznacza olbrzymich kosztów dodatkowych do wesela. Konsultanci ślubni ze względu na doświadczenie w opracowaniu budżetu i ustalaniu warunków, wiedzę o możliwościach lepszego wydatkowania budżetu ślubnego, w dużej mierze sami dbają o to, aby było was na nich stać.

Powód 6 – Macie przyjemność w organizowaniu wesela

Mając na uwadze powyższe punkty zwrócę uwagę na kwestię dodatkową, czyli wasz komfort podczas przygotowań i przebiegu wesela. Jeśli nie chcecie czekać na dzień ślubu, aby odetchnąć z ulgą po stresujących przygotowaniach, a w zamian za to mieć poczucie bezpieczeństwa i możliwość cieszenia się z tych przygotowań, skorzystajcie z profesjonalnego wsparcia. Po jakimś czasie dobrze będzie miło wspominać nie tylko sam ślub, ale również czas przed nim.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jeśli macie doświadczenia ze współpracy z konsultantem ślubnym, podzielcie się w komentarzu.


5 pomysłów na plenerowe wesele zimą


Czy wesele w plenerze jest weselem w klimacie slow wedding?


Poprawiny wesela w plenerze – tak czy nie?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Organizuje wesela na terenie własnego obiektu w zabytkowym parku krajobrazowym. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.