Poznaj możliwości
Blog

5 pomysłów na plenerowe wesele zimą


Stając przed pytaniem, czy zimowe wesele plenerowe jest dobrym pomysłem, bez zawahania odpowiem – oczywiście! Wystarczy, że nieco wyjdziecie poza schemat! Pomimo, iż większość imprezy odbywać się będzie w budynku, to część imprezy możecie przenieść na świeże powietrze!

Wesele zimą, kilka wskazówek

  • dobrze jest poinformować Gości przed weselem o Waszych planach, żeby mogli przygotować ciepłe ubrania – nawet najlepsza atrakcja może okazać się nietrafiona, jeśli wszyscy będziecie marznąć,
  • o atrakcjach plenerowych pomyślcie zanim wybierzecie miejsce – jego wybór dostosujcie do tego, co chcecie zorganizować. W przeciwnym razie, może się okazać, że wybrane wcześniej miejsce może Was mocno ograniczyć,
  • zwróćcie uwagę na grono Waszych Gości i zastanówcie się czy Wasze pomysły będą dla nich interesujące. Jeśli wczują się w klimat – super! Możecie wówczas mieć prawdziwe zimowe wesele! Natomiast dobranie nieinteresujących atrakcji może skutkować znudzeniem,
  • weźcie pod uwagę warunki pogodowe. W naszym kraju ciężko jest przewidzieć aurę, dlatego dobrze jest mieć w zanadrzu opcje rezerwową. Unikniecie wtedy sytuacji, w której pogoda pokrzyżuje Wasze plany!

 

wesele zima

Mam dla Was kilka plenerowych atrakcji na zimowe wesele:

Kulig

W okresie zimowym różnego rodzaju zaprzęgi są doskonałą formą zabawy. Na pewno zmieni on nieco schemat tradycyjnego wesela, pozwoli wyjść poza schematy i dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Ognisko

Ziąb, mróz i zimowa aura nie wszystkich zachęcają do korzystania z plenerów podczas wesela. Tutaj z pomocą przychodzi… Ognisko! Możecie je potraktować jako atrakcję kulinarną albo strefę chill out, dającą odrobinę odpoczynku od zgiełku sali weselnej.

Zabawy na śniegu

Konkurencje sportowe, lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami… Na weselu?!

Przyznacie, że pomysł brzmi niekonwencjonalnie. Pamiętajcie jednak, jeśli się odważycie, Goście będą przez bardzo długi czas pamiętać Waszą imprezę! Sami powiedzcie kiedy ostatnio budowaliście bałwana ze swoimi rodzinami, tym bardziej podczas wesela? ?

Atrakcje kulinarne

Grzane wino a może gorąca czekolada? Jeśli skorzystacie z konwencji zimowej to możecie przygotować na zewnątrz wszystko, co ogrzeje Gości od środka. Porozmawiajcie ze swoim szefem kuchni, na pewno doradzi Wam najlepsze rozwiązania i podrzuci ciekawy pomysł!

Sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa, to ostatnio niemal stały element wesel, więc jeśli pogoda Wam śniegiem dopisze, możecie zaaranżować zimową sesję plenerową! Fotograf znajdzie ciekawą konwencję a Wy będziecie mieli świetną pamiątkę na całe życie!

Co sądzicie o takich pomysłach? Wykorzystacie któreś na swoim weselu?


Komary na weselu w plenerze – jak się ich pozbyć


Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?


Jak bezpiecznie przenieść ślub i wesele w plener?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!