Zapytaj o ofertę
Blog

5 inspiracji na jesienne wesele w plenerze


Ślub w plenerze jesienią? Jest wyzwaniem, ale możliwym do zrealizowania. Jesienne śluby mogą być pięknym wspomnieniem, bo złota polska jesień nie bez przyczyny określana jest królową. Jeśli ślub odbędzie się na przykład w pięknym parku lub lesie to możemy stworzyć naprawdę niesamowity i klimatyczny ślub dobierając jesienną aranżację. Jesień kojarzy się nam z kolorami złota, brązu, czerwieni,  burgundowym czy nawet purpurowym.

Poniżej klika inspirujących pomysłów na organizacje ślubu jesienią:

 

1. Jesienne wesele, bukiety ślubne

Wśród kolorów kwiatów w jesiennych bukietach powinny dominować spalone pomarańcze, głębokie czerwienie i jaskrawe żółcie. Przy odpowiedniej kompozycji będą stanowiły doskonałe połączenie.

 

jesienne wesele

jesień wesele

wesele jesień

bukiet na wesele jesienią

bukiet wesele jesienią

2. Ślub w plenerze

Miejsce ceremonii ślubnej warto wybrać takie, które będzie sprawiało wrażenie przytulnego w chłodniejszych temperaturach. Oczywiście trzeba nastawić się na odpowiedni strój, ale na przykład klimat lasu sprawi, że ślubu odbędzie się w pięknej scenerii. Możecie również odważniej pomyśleć o weselu na zewnątrz z ogniskiem lub tego typu alternatywie dla miejsca, wewnątrz którego odbędzie się przyjęcie.

 

ślub na zewnątrzwesele i ślub w namiocie

wesele jesienią sceneria

inspiracje na jesień wesele

ceremonia ślubna jesienią

jesienna ceremonia ślubna

3. Tort weselny

Tort również  może stać się areną jesiennego klimatu i w postaci jesiennych dekoracji współgrać z wybranym stylem. Możecie zachwycić również weselnych gości sezonowymi smakami.

ślub jesienią

ślub na jesień

jesień ślub

jesienne zaślubiny

4 . Upominki dla gości

Upominki to już stały element wesel i miły akcent, aby podziękować gościom za obecność. I w tej kwestii możemy wykorzystać walory jesieni. Wyobraź sobie na przykład przytulne szaliki, ciepłe rękawiczki, biżuterii w kształcie liścia, a nawet pomarańczowych skarpetkach!

Niżej kilka pomysłów:

Słoiczek dżemu z sezonowych owoców

upominek jesien wesele

Miniaturowy syrop klonowy

syrop klonowy wesele

Miniaturowa buteleczka wina

weselna buteleczka wina

Słoiczek miodu

słoiczek miodu wesele

5. Mobilny bar na wesele

Od jakiegoś czasu modne stały się mobilne bary na weselu: głównie bary ze słodkościami lub drinkami. W kwestii smakołyków możecie pomyśleć o gorącej czekoladzie, dyniach lub jabłkach. Poniżej kilka pomysłów idealnych barów w jesiennym klimacie.

dekoracje weselne

wesele słodki stół

weselny bar

bar na wesele

weselny bar

bar weselny

ślub bar

 

Jak Wam się podoba wizja jesiennego wesela w plenerze? Skusilibyście się? 🙂

 


Ślub na plaży, co warto wiedzieć o ślubach nad morzem?


5 pomysłów na plenerowe wesele zimą


Czy wesele w plenerze jest weselem w klimacie slow wedding?
Skontaktuj się z nami


Katarzyna Potasznik

Katarzyna Potasznik

Certyfikowana konsultantka ślubna specjalizująca się w tworzeniu prestiżowych wesel w plenerze. Organizuje wesela na terenie własnego obiektu w zabytkowym parku krajobrazowym. Certyfikat konsultanta ślubnego uzyskała w jednej z najlepszych agencji ślubnych w Polsce – Decor Amore. Autorka portalu „Ślub w plenerze”.
Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!