Poznaj możliwości

Koszty wesela w plenerze


Wiedząc, że wesele w plenerze jest wydarzeniem o wyjątkowym i rzadko spotkanym charakterze, które wielu zachwyca ze względu na swój klimat, trzeba liczyć się również z wyższymi niż normalnie kosztami.

Dla osób, które oczekują konkretnej odpowiedzi na pytanie „ile?” możemy odpowiedzieć, że ostatecznie to zależy od wielu czynników, trudno podać konkretną kwotę i też niemal przy każdym weselu jest ona inna. Poniżej natomiast szacunkowe koszty wesela z podaniem poszczególnych wydatków. Naturalnie koszty takie jak suknia ślubna oraz elementy, których potrzebuje panna młoda i pan młody nie zostaną tutaj ujęte ponieważ o nich myśli się również w kontekście ceremonii zaślubin.

Co stanowi dodatkowe koszty wesela w plenerze?

koszty wesela w plenerze

Wynajem/przystosowanie terenu

W wielu przypadkach znajdując miejsce wymaga ono wynajmu lub poniesienia kosztów eksploatacji/ dostosowania do wymagań wesela w plenerze. Może to być zarówno ogród, za wynajem którego nie zapłacicie, ale który będzie wymagał przystosowania lub miejsce częściowo przystosowane do wynajęcia.

Namiot weselny

Stabilny, bezpieczny i gwarantujący komfortowy przebieg całego przyjęcia bez względu na warunki atmosferyczne, a więc zbudowany z odpowiednich elementów. Wyposażony w podłogę, materiały ozdobne, oświetlenie, klimatyzację.

Szacunkowy koszt: Od 25 000 zł*

Wyposażenie namiotu weselnego: krzesła, stoły, nakrycia, naczynia,

Szacunkowy koszt: Od 3 000 zł*

Toalety

Szacunkowy koszt: Od 5 000 zł*

Zaplecze cateringowe

Transport lub wynajem sprzętu cateringowego, miejsce dla kuchni,

Dekoracje

Nie muszą stanowić dodatkowego kosztu, jeśli przyjąć wersję adekwatną do tradycyjnego wesela. W rzeczywistości jednak plener daje dużo większy zakres możliwości do aranżacji.

Szacunkowy koszt: Od 5 000 zł*

Oświetlenie

Wersja opcjonalna, natomiast oświetlenie ledowe namiotu, pleneru, dekoracji potrafi dać klimat, dla którego wszyscy czekają do zmroku. Scenariusz wesela z kolei prowadzony światłem sprawia, że wydarzenie zostanie przeniesione w inny wymiar.

Szacunkowy koszt: Od 4 000 zł*

Strefa Chill out

Wersja opcjonalna, aczkolwiek przygotowanie stref zewnętrznych dla gości w otoczeniu pięknego pleneru jest częstą i chętnie wykorzystywaną przez gości atrakcją. Możliwości jest wiele: od pojedynczych leżaków, po pufy, sofy, aż po hamaki i skórzane meble.

Szacunkowy koszt: Od 2 000 zł*

** Podane ceny są szacunkiem dokonanym na podstawie przykładowych ofert firm zajmujących się powyższymi usługami. Nie zawierają szczegółowo określonych elementów, gdyż te różnią się od siebie w zależności od wesela. Stanowią również ogólny, a zarazem minimalny punkt wyjścia, który naszym zdaniem gwarantuje odpowiednią jakość usług.

Jak nie oszczędzać?

wesele w plenerze koszty

Jeśli przyjdzie Wam do głowy, aby zrobić wesele w plenerze po kosztach, zastanówcie się dwa razy, czego oczekujecie od wesela, ile kosztuje dany element i ile jesteście gotowi za to zapłacić, a na czym chcecie zaoszczędzić. Często bowiem jest tak, że oszczędności są tylko pozorne, jeśli taniej oznacza gorzej (np. tańszy model namiotu, który w teorii powinien stać, a w praktyce przy gorszej pogodzie zepsuje całe przyjęcie).

Spektakularny efekt wymaga jakości, która daje Wam spokój i bezpieczeństwo, że wszystko będzie, jak należy.

Oczywiście, że możecie zorganizować hipsterskie wesele nie wydając wielkich pieniędzy. Pytanie jednak jest zawsze o pomysł i styl, jaki chcecie zachować. W filmie „Nasze najlepsze wesele” jest doskonała scena, w której konsultant ślubny proponuje parze młodej zaoszczędzić podczas wesela na menu poprzez jedzenie przyniesione przez gości. Można zrobić tanio? Można.Pytanie, kto i na co chce się zdecydować.

Jak zaoszczędzić?

jak zaoszczędzić na weselu w plenerze

Poszukać miejsca z gotowym zapleczem, które w pełni lub częściowo jest przystosowane do wesela w plenerze (zobacz listę rekomendowanych miejsc)

Wszystkie pozycje w budżecie dokładnie przejrzeć pod kątem tego, co i w jakiej cenie otrzymujecie – nie wszystko musi być drogie, żeby było dobre, ale sztuką jest umieć to rozróżnić i przyjrzeć się temu dokładnie.

Zatrudnić konsultanta ślubnego – wiele par młodych w Polsce uważa, że jest to dodatkowy koszt, a fakty są takie, że pozwala on na zaoszczędzenie wielu niepotrzebnie wydanych pieniędzy korzystając z rozwiązań, na które para młoda sama nie wpadnie. Nie wspominając o komforcie wsparcia przez doświadczoną osobę w zakresie organizacji wesel.

 

 

 

 

 

 

 

Weź udział w wyjątkowym spotkaniu dla Par Młodych

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!